Yalova

kiz-yurtlari erkek-yurtlari

Atatürk’ün “benim kentim” dediği Yalova Marmara bölgesinde Türkiye’nin en kalabalık 66. şehridir. Marmara denizine kıyısı bulunan Yalova İstanbul, Kocaeli ve Bursa gibi şehirlere yakın mesafededir.

Yalova’da 2008 yılında kurulan Yalova Üniversitesi yer almaktadır. Bünyesinde Mühendislik, İİBF, Hukuk, İslami İlimler, Sanat ve Tasarım Fakültelerini barındırmaktadır. Üniversitede 20 bine yakın öğrenci eğitim görmektedir.

Özel yurtlar
Şehir merkezinde veya kampüse yakın yurt seçebilme imkanına sahipsiniz. Yurt seçimi yaparken mümkünse ulaşım kolaylığı bulunan, kahvaltı ve akşam yemeği çıkan özel yurtları tercih edin. Aşağıdaki bağlantıları kullanarak Yalova’da bulunan özel yurt ve pansiyonları liste halinde görebilirsiniz.

e-devlet sisteminin gelişmesiyle birlikte artık üniversite kayıtları için Yalova’ya gelmeniz gerekmiyor. Ancak kalacak yer sorununu çözmek adına veliler öğrencilerle birlikte şehre gelerek sokak sokak yurt aramakta. Öğrenci odaklı yurt arama sitesi olan Yurt Rehberi ile Yalova’da bulunan tüm özel yurtları liste halinde görebilirsiniz.

Yalova kız yurtları ile Yalova erkek yurtları bağlantılarına tıklayarak şehirde bulunan özel yurt, konuk evi, apart ve pansiyonların tamamını liste halinde görebilirsiniz.

Yurt rehberi ile
* Google street uygulamasıyla yurdun bulunduğu sokakta gezintiye çıkabilir,
* Galeri sekmesinden yurt ve oda resimlerini görebilir,
* İletişim sekmesinden telefon, site ve adres bilgilerini öğrenebilir,
* Açıklama kısmından yurt hizmetlerine ve üniversitelere ulaşım bilgilerine ulaşabilirsiniz.


Yorum alanı