Karabük

kiz-yurtlari erkek-yurtlari

Karabük 250 binlik nüfusu, doğa güzellikleri ülkemizin mütevazi şehirleri arasında yer almaktadır. Şehir merkezinin nüfusu 140 bin civarıdır. En büyük ilçesiyse Safranbolu’dur. Safranbolu’da Karabük Üniversitesi Mimarlık, Turizm, Güzel Sanatlar Fakülteleri ve Meslek Yüksek Okulu bulunmaktadır.

2007 yılında kurulan Karabük Üniversitesi, bünyesinde İİBF, ilahiyat, iletişim, diş hekimliği, mimarlık, mühendislik, orman, tıp, teknik eğitim, teknoloji, fen, edebiyat, işletme, sağlık bilimleri fakültelerini barındırmaktadır. Karabük Üniversitesinde 2018 yılı itibariyle 60 bine yakın öğrenci öğrenim görmektedir.

Özel yurtlar
Şehir merkezinde ve Safranbolu ilçesinde bulunan özel yurt ve pansiyonları inceleme imkanına sahipsiniz. Yurt seçimi yaparken mümkünse ulaşım kolaylığı bulunan, kahvaltı ve akşam yemeği çıkan özel yurtları tercih edin. Aşağıdaki bağlantıları kullanarak Karabük’te bulunan özel yurt ve pansiyonları liste halinde görebilirsiniz.

e-devlet sisteminin gelişmesiyle birlikte artık üniversite kayıtları için Karabük’te gelmeniz gerekmiyor. Ancak kalacak yer sorununu çözmek adına veliler öğrencilerle birlikte şehre gelerek sokak sokak yurt aramakta. Öğrenci odaklı yurt arama sitesi olan Yurt Rehberi ile Karabük’te bulunan tüm özel yurtları liste halinde görebilirsiniz.

Karabük kız yurtları ile Karabük erkek yurtları bağlantılarına tıklayarak şehirde bulunan özel yurt, konuk evi, apart ve pansiyonların tamamını liste halinde görebilirsiniz.

Safranbolu kız yurtları ile Safranbolu erkek yurtları bağlantılarına tıklayarak da Safranbolu ilçesindeki özel yurtları liste halinde görebilirsiniz.

Yurt rehberi ile
* Google street uygulamasıyla yurdun bulunduğu sokakta gezintiye çıkabilir,
* Galeri sekmesinden yurt ve oda resimlerini görebilir,
* İletişim sekmesinden telefon, site ve adres bilgilerini öğrenebilir,
* Açıklama kısmından yurt hizmetlerine ve üniversitelere ulaşım bilgilerine ulaşabilirsiniz.


Yorum alanı