Mersin

kiz-yurtlari erkek-yurtlari

Mersin, Adana ve Antalya’dan sonra Akdeniz bölgesinin en büyük 3. Türkiye’ninse en kalabalık 11. şehridir. İki milyona yakın nüfusu, doğa ve tarihi güzellikleri bulunan Mersin’de üniversite kazanan öğrencileri tebrik etmekteyiz.

Mersin şehir merkezinde Mersin Üniversitesi, Çağ Üniversitesi ve Toros Üniversitesi bulunmaktadır. Şehirde toplamda 50 bini aşkın üniversite öğrencisi vardır. Bu yoğun öğrenci kalabalığı şehirde öğrenciler için barınma sorunu yaratmaktadır. Öğrenci odaklı yurt ve apart arama sitesi olan yurt.unibilgi.net sitesiyle şehirde bulunan tüm özel yurtları detaylı incelemeler eşliğinde liste halinde görebilirsiniz. Öncesinde Mersin’deki barınma alternatiflerini inceleyelim;

KYK yurtları
Maddi açıdan artısı var ancak imkanları kısıtlı. Ayrıca kontenjan yetersiz olduğu için her başvurana KYK yurdu çıkmamakta.

Öğrenci evi
Ev bulması, depozito, kira, yemek, bulaşık, elektrik-su-internet-doğalgaz faturaları derken maddi külfeti çok ağır oluyor. Arkadaşlarınızla çıkarak maliyeti düşürebilirsiniz.

Özel yurtlar
Şehir merkezinde veya kampüse yakın yurt seçebilme imkanına sahipsiniz. Yurt seçimi yaparken mümkünse ulaşım kolaylığı bulunan, kahvaltı ve akşam yemeği çıkan özel yurtları tercih edin. Aşağıdaki bağlantıları kullanarak Mersin’de bulunan özel yurt ve apartları liste halinde görebilirsiniz.

e-devlet sisteminin gelişmesiyle birlikte artık üniversite kayıtları için Mersin’e gelmeniz gerekmiyor. Ancak kalacak yer sorununu çözmek adına veliler öğrencilerle birlikte şehre gelerek sokak sokak yurt aramakta. Öğrenci odaklı yurt arama sitesi olan Yurt Rehberi ile Mersin’de bulunan tüm özel yurtları liste halinde görebilirsiniz.

Mersin kız yurtları ile Mersin erkek yurtları bağlantılarına tıklayarak şehirde bulunan özel yurt, konuk evi, apart ve pansiyonların tamamını liste halinde görebilirsiniz.

Yurt rehberi ile
* Google street uygulamasıyla yurdun bulunduğu sokakta gezintiye çıkabilir,
* Galeri sekmesinden yurt ve oda resimlerini görebilir,
* İletişim sekmesinden telefon, site ve adres bilgilerini öğrenebilir,
* Açıklama kısmından yurt hizmetlerine ve üniversitelere ulaşım bilgilerine ulaşabilirsiniz.


Yorum alanı