Uşak

kiz-yurtlari erkek-yurtlari

Uşak’ın toplam nüfusu 370 bin civarıdır. Şehir merkezinin nüfusu ise 250 bindir. Uşak’ın Manisa, Kütahya, İzmir, Balıkesir, Bursa gibi illere yakın olması Uşak Üniversitesine tercih eden öğrenci sayısını da arttırmaktadır.

Uşak Üniversitesi merkez kampüsü şehir merkezine 1 km uzaklıkta yer almaktadır. 17 Mart 2006 yılında açılan üniversitenin bugün itibariyle 33 bin öğrencisi bulunuyor. Şehir merkezinin yaklaşık %10’u üniversite öğrencilerinden oluşuyor. Bu yoğun üniversiteli nüfusu şehirde öğrenciler için kalacak yer sorununa sebep olmaktadır. Bu sorunu aşmak adına Yurt Rehberi olarak sizlere rehber niteliğinde hizmet sunmaktayız.

Özel yurtlar
Şehir merkezinde veya kampüse yakın yurt seçebilme imkanına sahipsiniz. Yurt seçimi yaparken mümkünse ulaşım kolaylığı bulunan, kahvaltı ve akşam yemeği çıkan özel yurtları tercih edin. Aşağıdaki bağlantıları kullanarak Uşak’ta bulunan özel yurt ve pansiyonları liste halinde görebilirsiniz.

e-devlet sisteminin gelişmesiyle birlikte artık üniversite kayıtları için Uşak’a gelmeniz gerekmiyor. Ancak kalacak yer sorununu çözmek adına veliler öğrencilerle birlikte şehre gelerek sokak sokak yurt aramakta. Öğrenci odaklı yurt arama sitesi olan Yurt Rehberi ile Uşak’ta bulunan tüm özel yurtları liste halinde görebilirsiniz.

Uşak kız yurtları ile Uşak erkek yurtları bağlantılarına tıklayarak şehirde bulunan özel yurt, konuk evi, apart ve pansiyonların tamamını liste halinde görebilirsiniz.

Yurt rehberi ile
* Google street uygulamasıyla yurdun bulunduğu sokakta gezintiye çıkabilir,
* Galeri sekmesinden yurt ve oda resimlerini görebilir,
* İletişim sekmesinden telefon, site ve adres bilgilerini öğrenebilir,
* Açıklama kısmından yurt hizmetlerine ve üniversitelere ulaşım bilgilerine ulaşabilirsiniz.


Yorum alanı