Aksaray

kiz-yurtlari erkek-yurtlari

Aksaray’ın toplam nüfusu 400 binden fazladır. Şehir merkezinin nüfusu ise 290 bindir.

2006 yılında açılan Aksaray Üniversitesinin 2018 yılı itibariyle 25 bin öğrencisi bulunmaktadır. 700’ün üzerinde de akademik personeli vardır. Aksaray’da öğrenciler apart, öğrenci evi, özel yurt ve KYK yurtlarında barınabilir. Öğrenci evlerinin giriş maliyetinin yüksek oluşu, temizlik-yemek gibi sorunlarının bulunması; KYK yurtlarının her ne kadar en uygun barınma alternatifi olsa da kontenjanının yetersiz oluşu şehirde özel yurt ve apart sektörünü geliştirmiştir.

Özel yurtlar
Şehir merkezinde veya kampüse yakın yurt seçebilme imkanına sahipsiniz. Yurt seçimi yaparken mümkünse ulaşım kolaylığı bulunan, kahvaltı ve akşam yemeği çıkan özel yurtları tercih edin. Aşağıdaki bağlantıları kullanarak Aksaray’da bulunan özel yurt ve pansiyonları liste halinde görebilirsiniz.

e-devlet sisteminin gelişmesiyle birlikte artık üniversite kayıtları için Aksaray’a gelmeniz gerekmiyor. Ancak kalacak yer sorununu çözmek adına veliler öğrencilerle birlikte şehre gelerek sokak sokak yurt aramakta. Öğrenci odaklı yurt arama sitesi olan Yurt Rehberi ile Aksaray’da bulunan tüm özel yurtları liste halinde görebilirsiniz.

Aksaray kız yurtları ile Aksaray erkek yurtları bağlantılarına tıklayarak şehirde bulunan özel yurt, konuk evi, apart ve pansiyonların tamamını liste halinde görebilirsiniz.

Yurt rehberi ile
* Google street uygulamasıyla yurdun bulunduğu sokakta gezintiye çıkabilir,
* Galeri sekmesinden yurt ve oda resimlerini görebilir,
* İletişim sekmesinden telefon, site ve adres bilgilerini öğrenebilir,
* Açıklama kısmından yurt hizmetlerine ve üniversitelere ulaşım bilgilerine ulaşabilirsiniz.


Yorum alanı