Kırıkkale

kiz-yurtlari erkek-yurtlari

Kırıkkale, 200 bini aşkın merkez nüfusu bulunan Ankara’ya 1 saat uzaklıkta bulunan bir ilimizdir. Kırıkkale’nin ilçe ve köyleriyle birlikte nüfusu 300 bine yakın. Bu nüfusun yaklaşık %70’i il merkezinde yaşamaktadır.

3 Temmuz 1992 yılında kurulan Kırıkkale Üniversitesinin 2018 yılı itibariyle 33.398 öğrencisi bulunmaktadır. Şehrin yaklaşık %15’i üniversite öğrencilerinden oluşmaktadır. Bu yoğun öğrenci kitlesinin büyük çoğunluğu Kırıkkale dışından geldiği için barınma sorunu ortaya çıkmaktadır. Bu sorunu aşmak için şehirde KYK yurtlarıyla birlikte özel yurt ve apartlar açılmıştır.

Özel yurtlar
Şehir merkezinde veya kampüse yakın yurt seçebilme imkanına sahipsiniz. Yurt seçimi yaparken mümkünse ulaşım kolaylığı bulunan, kahvaltı ve akşam yemeği çıkan özel yurtları tercih edin. Aşağıdaki bağlantıları kullanarak Kırıkkale’de bulunan özel yurt ve pansiyonları liste halinde görebilirsiniz.

e-devlet sisteminin gelişmesiyle birlikte artık üniversite kayıtları için Kırıkkale’ye gelmeniz gerekmiyor. Ancak kalacak yer sorununu çözmek adına veliler öğrencilerle birlikte şehre gelerek sokak sokak yurt aramakta. Öğrenci odaklı yurt arama sitesi olan Yurt Rehberi ile Kırıkkale’de bulunan tüm özel yurtları liste halinde görebilirsiniz.

Kırıkkale kız yurtları ile Kırıkkale erkek yurtları bağlantılarına tıklayarak şehirde bulunan özel yurt, konuk evi, apart ve pansiyonların tamamını liste halinde görebilirsiniz.

Yurt rehberi ile
* Google street uygulamasıyla yurdun bulunduğu sokakta gezintiye çıkabilir,
* Galeri sekmesinden yurt ve oda resimlerini görebilir,
* İletişim sekmesinden telefon, site ve adres bilgilerini öğrenebilir,
* Açıklama kısmından yurt hizmetlerine ve üniversitelere ulaşım bilgilerine ulaşabilirsiniz.


Yorum alanı