Rize

kiz-yurtlari erkek-yurtlari

Rize, Karadeniz bölgesinde 330 bini aşkın nüfusu bulunan bir ilimizdir. Ailesinden uzakta Rize’de Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesinde öğrenim gören öğrenciler için KYK yurdu, öğrenci evi, apart ve özel yurt imkanı bulunmaktadır.

18 bin öğrenci ve bine yakın öğretim görevlisinin bulunan RTEÜ’de öğrenciler için barınma alternatiflerini inceledik.

KYK yurtları
Maddi açıdan artısı var ancak imkanları kısıtlı. Ayrıca kontenjan yetersiz olduğu için her başvurana KYK yurdu çıkmamakta.

Öğrenci evi
Ev bulması, depozito, kira, yemek, bulaşık, elektrik-su-internet-doğalgaz faturaları derken maddi külfeti çok ağır oluyor. Arkadaşlarınızla çıkarak maliyeti düşürebilirsiniz.

Özel yurtlar
Şehir merkezinde veya kampüse yakın yurt seçebilme imkanına sahipsiniz. Yurt seçimi yaparken mümkünse ulaşım kolaylığı bulunan, kahvaltı ve akşam yemeği çıkan özel yurtları tercih edin. Aşağıdaki bağlantıları kullanarak Rize’de bulunan özel yurt ve apartları liste halinde görebilirsiniz.

e-devlet sisteminin gelişmesiyle birlikte artık üniversite kayıtları için Rize’ye gelmeniz gerekmiyor. Ancak kalacak yer sorununu çözmek adına veliler öğrencilerle birlikte şehre gelerek sokak sokak yurt aramakta. Öğrenci odaklı yurt arama sitesi olan Yurt Rehberi ile Rize’de bulunan tüm özel yurtları liste halinde görebilirsiniz.

Rize kız yurtları ile Rize erkek yurtları bağlantılarına tıklayarak şehirde bulunan özel yurt, konuk evi, apart ve pansiyonların tamamını liste halinde görebilirsiniz.

Yurt rehberi ile
* Google street uygulamasıyla yurdun bulunduğu sokakta gezintiye çıkabilir,
* Galeri sekmesinden yurt ve oda resimlerini görebilir,
* İletişim sekmesinden telefon, site ve adres bilgilerini öğrenebilir,
* Açıklama kısmından yurt hizmetlerine ve üniversitelere ulaşım bilgilerine ulaşabilirsiniz.


Yorum alanı