Kırklareli

kiz-yurtlari erkek-yurtlari

Kırklareli, Marmara bölgesinde yer alan nüfusu 350 bini aşkın Türkiye’nin en kalabalık 53.şehridir.  Kırklareli şehir merkezinin nüfusu da yaklaşık 90 bindir.

Kırklareli’nin en önemli özelliği öğrenci sayısının il nüfusuna oranının yüksek olmasıdır. Kırklareli’nde 25.000+ üniversite öğrencisi öğrenim görmektedir. Bu da şehirde öğrenciler için kalacak yer sorununa sebep olmakta.

Bu yoğun öğrenci nüfusu Kırklareli’nde özel yurt ve apart işletmeciliğini geliştirmiştir. Her ne kadar KYK yurtlarının ücretleri çok uygun olsa da katı kuralları, odalarda kalan öğrenci sayısının çokluğu, yemek problemi ve kontenjan sorunu sebebiyle öğrenciler özel yurtları tercih etmektedir.

e-devlet sisteminin gelişmesiyle birlikte artık üniversite kayıtları için Kırklareli’ye gelmeniz gerekmiyor. Ancak kalacak yer sorununu çözmek adına veliler öğrencilerle birlikte şehre gelerek sokak sokak yurt aramakta. Öğrenci odaklı yurt arama sitesi olan Yurt Rehberi ile Kırklareli’nde bulunan tüm özel yurtları liste halinde görebilirsiniz.

Kırklareli kız yurtları ile Kırklareli erkek öğrenci yurtları bağlantılarına tıklayarak şehirde bulunan özel yurt, konuk evi, apart ve pansiyonların tamamını liste halinde görebilirsiniz.

Yurt rehberi ile
* Google street uygulamasıyla yurdun bulunduğu sokakta gezintiye çıkabilir,
* Galeri sekmesinden yurt ve oda resimlerini görebilir,
* İletişim sekmesinden telefon, site ve adres bilgilerini öğrenebilir,
* Açıklama kısmından yurt hizmetlerine ve üniversitelere ulaşım bilgilerine ulaşabilirsiniz.</span


Yorum alanı