Öğrenci Apartı Nedir?

Apart, bir site veya apartmanda bulunan tüm dairelerin ücreti dahilinde üniversite öğrencilerine veya çalışanlara tahsis edilmesidir. Genellikle apart daireler 50-100 m² büyüklüğünde olup fiyatı da daire genişliğine göre değişmektedir.

Antalya, Eskişehir, İstanbul gibi bazı şehirlerde apart kültürü yaygın olsa da üniversite öğrencilerinin geneli bu tabire yabancı. Üniversiteliler genellikle KYK yurdu, özel yurtlar ve öğrenci evi tercihlerine yönelseler de öğrenci apartları da barınma tercihleri arasında bulunmaktadır.

Öğrenci apartı odaları 
ogrenci-aparti-oda
Sürekli olarak özel yurt & öğrenci apart dairelerini incelediğimiz için apart odalarının görselliği hakkında fikir sahibi olduk. Bu sebeple sizlere bu konuda doğru bilgiler vereceğimizden şüpheniz olmasın. Ülkemizdeki özellikle yeni yapılan apartlarda genellikle kaliteli, göze hitap edilen eşyalar kullanılmakta. Odalarda baza, ortopedik yatak, nevresim takımı, kitaplık, masa lambası, elbise dolabı, çalışma masası ve sandalye ve halı bulunmaktadır. Ayrıca her katta ortak kullanıma açık wifi vardır. Tüm odalar doğalgazlı sistemle ısıtılmaktadır.

Öğrenci Apartında salon ve mutfak
ogrenci-aparti-mutfak
Apartın olmazsa olmazı amerikan tipi mutfaktır. Mutfak içerisinde buzdolabı, fırın, bulaşık makinesi,kettle, tabak-çanak kısacası yemek yapabileceğiniz, bulaşık yıkayabileceğiniz ve yiyecek-içeceklerinizi muhafaza edebileceğiniz tüm eşyalar mevcuttur. Amerikan tipi mutfak olduğu için salonla mutfak iç içedir. Televizyon ve oturma grubunun bulunduğu salonda arkadaşlarınızı misafir edebilirsiniz.

Öğrenci apartında kafe
ogrenci-aparti-kafe
Yeni konseptteki apartların çoğunda yemek yapmaya üşenenler veya apart dışında vakit geçirmek isteyenler için bir kafe bulunmaktadır. Yemek ücretlerinin uygun olduğunu söyleyebiliriz. Tabi ki yemekli bir apart seçimi yaparsanız yemek ve bulaşık sorununuz da olmayacaktır.

Öğrenci apartı fiyatları
ogrenci-aparti-fiyatlari
Tabi ki tüm bu özellikleri görüp öğrenci apartı fiyatları size çok yüksek gelebilir. Tabi ki apartta kalacak kişi sayısı, yemekli-yemeksiz seçim, apartın lokasyonu, dairenin büyüklüğü apart ücretini de etkilemektedir.

Apartı eşyalı bir evi kiralıyormuş gibi de düşünebilirsiniz. Apartın farkı güvenlik, temizlik, spor salonu, ortak alan gibi özelliğini olması. Bunun yanında apart yetkilisi tercihen elektrik, su, internet, doğalgaz gibi giderleri apart ücretine dahil edebilir.

Öğrenci apartı seçimi yaparken nelere dikkat edilmeli?
1- Üniversitenize yakın bir apart seçimi sizi yol parasından kurtaracaktır.
2- Mümkünse 2 veya daha fazla kişinin kaldığı apart daireleri seçin. Bu sayede aparta daha az ücret ödeyebilirsiniz.
3- Şehirdeki tüm apartların sitelerini inceledikten sonra yetkiliyi arayarak fiyat bilgisi alın. Yemek, ekstra hizmet ve faturaların ödenmesiyle ilgili detaylı bilgi edinin.


Yorum alanı