Lefke

kiz-yurtlari erkek-yurtlari

Lefke, milattan önce 300’de Mısır kralının oğlu Prens Lefkon’a bu bölgede şehir kurması için düğün hediyesi olarak verilmiştir. Lefkon ismi zamanla Lefke adını almıştır. Lefke, Kıbrıs adasının kuzey batısında Lefkoşa’ya 62 km, Girne’ye 68 km uzaklıkta yer almaktadır. Lefke şehir merkezinin nüfusu 5.000 civarıdır. Civar köylerle birlikte bu nüfus 15.000’e yakındır. Turizm sezonunda Lefke’nin nüfusu da artmaktadır.

Yaklaşık 4 bin yıllık bir geçmişi bulunan Lefke’nin en önemli özelliği temiz havası, denizi ve tarihi alanlara sahiplik yapmasıdır.

Lefke Avrupa Üniversitesi

LAÜ, 1990 yılında bölgeye ekonomik ve sosyal bir hareketlilik getirmek amacıyla kurulmuştur. 62 ülkeden yaklaşık 10 bin öğrenciye ev sahipliği yapan Lefke Avrupa Üniversitesinde 8 önlisans, 5 lisans, 3 yüksek lisans ve 2 doktora programı bulunmaktadır.

Bu yoğun öğrenci nüfusu bölgede özel yurt & apart sektörünü de geliştirmiştir. “Öğrenci odaklı yurt arama sitesi” olarak bizler de Lefke Avrupa Üniversitesini kazanan öğrenciler için üniversitelilere rehberlik yapmaya çalışmaktayız.

Lefke kız yurtları ile Lefke erkek yurtları bağlantılarına tıklayarak şehirde bulunan özel yurt, konuk evi, apart ve pansiyonların tamamını liste halinde görebilirsiniz.

Lefke özel yurt fiyatları

Lefke’de özel yurt ve apartlar genellikle üniversiteye yürüme mesafesinde yer almaktadır. Odalar genellikle 1 ve 2 kişiliktir.
* Tek kişilik odaların 2018-2019 yılı itibariyle yıllık ücreti 7500 TL;
* Çift kişilik odaların 2018-2019 yılı itibariyle yıllık ücreti 6500 TL civarıdır.
* Yurt fiyatlarına kahvaltı ve akşam yemekleri dahil değildir.
* Sözleşmeler genellikle 10 aylık yapılmaktadır.


Yorum alanı