Gümüşhane

kiz-yurtlari erkek-yurtlari

Gümüşhane Doğu Karadeniz bölgesinde bulunan Türkiye’nin en az nüfuslu 6. şehridir. Nüfusu 175 bindir. Gümüşhane şehir merkezinin nüfusu da yaklaşık 45 bindir.

Gümüşhane’nin en önemli özelliği öğrenci sayısının il nüfusuna oranının yüksek olmasıdır. 102 üniversite içinde şehirdeki öğrenci nüfusu oranı en fazla olan 8.şehirdir. Gümüşhane’de 20.000+ üniversite öğrencisi öğrenim görmektedir. Bu da şehirde öğrenciler için kalacak yer sorununa sebep olmakta.

Bu yoğun öğrenci nüfusu ve akademik kadrosu Gümüşhane’de özel yurt ve apart işletmeciliğini geliştirmiştir. Her ne kadar KYK yurtlarının ücretleri çok uygun olsa da katı kuralları, odalarda kalan öğrenci sayısının çokluğu, yemek problemi ve kontenjan sorunu sebebiyle öğrenciler özel yurtları tercih etmektedir.

e-devlet sisteminin gelişmesiyle birlikte artık üniversite kayıtları için Gümüşhane’ye gelmeniz gerekmiyor. Ancak kalacak yer sorununu çözmek adına veliler öğrencilerle birlikte şehre gelerek sokak sokak yurt aramakta. Öğrenci odaklı yurt arama sitesi olan Yurt Rehberi ile Gümüşhane’de bulunan tüm özel yurtları liste halinde görebilirsiniz.

Gümüşhane kız yurtları ile Gümüşhane erkek öğrenci yurtları bağlantılarına tıklayarak şehirde bulunan özel yurt, konuk evi, apart ve pansiyonların tamamını liste halinde görebilirsiniz.

Yurt rehberi ile
* Google street uygulamasıyla yurdun bulunduğu sokakta gezintiye çıkabilir,
* Galeri sekmesinden yurt ve oda resimlerini görebilir,
* İletişim sekmesinden telefon, site ve adres bilgilerini öğrenebilir,
* Açıklama kısmından yurt hizmetlerine ve üniversitelere ulaşım bilgilerine ulaşabilirsiniz.


Yorum alanı