Isparta

kiz-yurtlari erkek-yurtlari

Süleyman Demirel Üniversitesi, Türkiye’nin en büyük ve başarılı üniversiteleri arasında yer almaktadır. 1992 yılında kurulan SDÜ’nün şuan 40 bini aşkın öğrencisi ve 2 bine yakın akademik personeli bulunmaktadır. Bünyesinde tıp, eczacılık, mühendislik, mimarlık, İİBF, hukuk, güzel sanatlar, teknoloji, iletişim, ziraat, orman, fen-edebiyat ve eğitim fakültesini barındırmaktadır.

Bu yoğun öğrenci nüfusu ve akademik kadrosu Isparta’da özel yurt ve apart işletmeciliğini geliştirmiştir. Her ne kadar KYK yurtlarının ücretleri çok uygun olsa da katı kuralları, odalarda kalan öğrenci sayısının çokluğu, yemek problemi ve kontenjan sorunu sebebiyle öğrenciler özel yurtları tercih etmektedir.

e-devlet sisteminin gelişmesiyle birlikte artık üniversite kayıtları için Isparta’ya gelmeniz gerekmiyor. Ancak kalacak yer sorununu çözmek adına veliler öğrencilerle birlikte şehre gelerek sokak sokak yurt aramakta. Öğrenci odaklı yurt arama sitesi olan Yurt Rehberi ile Isparta’da bulunan tüm özel yurtları liste halinde görebilirsiniz.

Isparta kız yurtları ile Isparta erkek öğrenci yurtları bağlantılarına tıklayarak şehirde bulunan özel yurt, konuk evi, apart ve pansiyonların tamamını liste halinde görebilirsiniz.

Yurt rehberi ile
* Google street uygulamasıyla yurdun bulunduğu sokakta gezintiye çıkabilir,
* Galeri sekmesinden yurt ve oda resimlerini görebilir,
* İletişim sekmesinden telefon, site ve adres bilgilerini öğrenebilir,
* Açıklama kısmından yurt hizmetlerine ve üniversitelere ulaşım bilgilerine ulaşabilirsiniz.


Yorum alanı