Artvin

kiz-yurtlari erkek-yurtlari

Değerli üniversiteliler merhaba,
Uzun soluklu ve yorucu bir YGS & LYS maratonundan sonra üniversiteye adım attınız. Hepinizi tebrik ederiz. Bu yazımızda Artvin Çoruh Üniversitesini kazanan öğrenciler için kız ve erkek yurtları hakkında bilgiler vereceğiz.

Öncelikle üniversitede en büyük sorunun barınma olduğunu bilmenizi istiyorum. Ev, apart, özel yurt ve KYK yurdu gibi 4 farklı barınma seçeneğiniz var. Hepsinin avantajı ve dezavantajı var. Peki hangi tercihi seçmelisiniz?
Öncelikle ev ve yurt seçeneğinden birini seçmelisiniz. Öğrenci evi çok daha rahattır. Dilediğiniz zaman eve girip çıkabilir, arkadaşlarınızı getirebilir, odanızda rahatça dinlenebilirsiniz. Ancak ev kirası, elektrik-su-internet-doğalgaz faturası, yemek ve bulaşık derdi gibi birçok dezavantajı bulunmaktadır.

Yurtta kalmayı düşünen arkadaşlar kesinlike KYK yurt başvurusu yapmalıdır. Kredi ve Yurtlar Kurumu son yıllarda büyük işler başarıyor. Devlet yurdu imkanları gerçekten çok arttı. Her odada internet ve buzdolabı var. Bunun yanında odada kalan kişi sayısında sınırlama getirildi. Giriş ve çıkışlar parmak izli sistemle yapılıyor ve güvenli. Günlük ücretsiz yemek fişi veriliyor yani günlük 2 öğün ücretsiz yemek yiyebiliyorsunuz. Hepsinden öte KYK yurt ücretleri çok ucuz. Bu yüzden KYK yurdu başvuru dönemlerini kaçırmayın.

Artvin’de çok az özel yurt bulunmaktadır. Birçoğunun internet sitesi olmadığı için de çok fazla inceleme fırsatımız olmadı. Yurt yetkililerininin telefon numaralarını yurt sayfalarına bıraktık. Detaylı bilgiye numaraları arayarak ulaşabilirsiniz.

Artvin kız yurtları araması yapan öğrenci arkadaşlar kırmızı linkten; Artvin erkek yurtları araması yapan öğrenci arkadaşlar da mavi linkten özel yurt listelerine ulaşabilirler.


Yorum alanı