İzmir

kiz-yurtlari erkek-yurtlari

Türkiye’nin en yaşanılabilir şehrinin İzmir olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz. Üniversite öğrencileri de şehir ortamı, üniversitelerin kalitesi sebebiyle İzmir’i tercih etmektedir. Bu yazımda sizlere İzmir’de bulunan özel kız & erkek yurtları ile apartlar hakkında bilgiler vermeye çalışacağım.

Ege Üniversitesi
Ege Üniversitesinde okuyan erkek öğrenciler Bornova erkek yurtları etiketini kullanarak üniversiteye en yakın erkek öğrenci yurtlarını listeleyebilir. Bu sayede üniversitenize yürüyerek gidip gelebileceğiniz yurtları görebilirsiniz. Kız öğrenciler de Bornova kız yurtları etiketini kullanarak Ege Üniversitesi kampüsüne en yakın yurtları listeleyebilir.

Dokuz Eylül Üniversitesi
Dokuz Eylül Üniversitesinin Eğitim Fakültesi, Tınaztepe kampüsü ve Dokuz Çeşmeler kampüsü Buca ilçesinde bulunmaktadır. Üniversiteyi yeni kazanan erkek adaylar Buca erkek yurtları araması yaparak ilçede bulunan tüm erkek yurt ve apartları görebilirler. Dokuz Eylül Üniversitesinde okuyan kız öğrenciler de Buca kız yurtları araması yapabilir.

Katip Çelebi Üniversitesi ve Gediz Üniversitesi
Her iki üniversite de Çiğli’de bulunduğu için Çiğli erkek yurtları ile Çiğli kız yurtları araması yapabilirsiniz.

İzmir Ekonomi Üniversitesi
İzmir’in en güzel ilçelerinden biri olan Balçova’da yer alan Ekonomi Üniversitesi, doğayla iç içe konumuyla öğrencilerini beklemektedir. Ekonomi Üniversitesine yakın öğrenci yurtları araması yapacak öğrenciler Balçova erkek yurtları veya Balçova kız yurtları etiketini kullanarak ilçedeki tüm yurtları listeleyebilirler.

İzmir’de bulunan tüm yurt, apart ve pansiyonları İzmir erkek yurtları ve İzmir kız yurtları etiketiyle listeledik. Konak’tan Balçova’ya, Karşıyaka’dan Çiğli’ye, Bornova’dan Buca’ya kadar tüm özel kız & erkek yurtlara ulaşabilirsiniz.


2 Yorum

  • Boran - 1 Temmuz 2016 at 18:40 - Cevapla

    Ben izmirde öğrencilik yapıyorum,çok güzel bir yer izmir fakat yurtları ve pansiyonları nedense balçova bölgesinde biraz pahalı oluyor.Ama tabi yurtların hizmetleri on numara beş yıldız..

  • eda - 11 Ağustos 2016 at 08:54 - Cevapla

    yasemin kız yurdu bornovada.yer ulaşım ve hizmet olarak kesinlikle tavsiye ederiz biz kızlar olarak.

Yorum alanı