Kayseri

kiz-yurtlari erkek-yurtlari

Kayseri 1,5 milyona yaklaşan nüfusuyla Türkiye’nin en kalabalık 15. şehridir. Şehir merkezi baz alındığında en kalabalık ilk 10 şehri arasında yer alabileceğini söylememiz mümkün. Gelişmiş sanayisi, bölgelere yakınlığı ve bünyesinde Erciyes, Abdullah Gül, Melikşah ve Nuh Naci Yazgan Üniversitelerini bulundurması Kayseri’yi günden güne geliştiren etmenlerin başında gelmektedir.

Kayseri’de 100 binin üzerinde üniversite öğrencisi okumakta. Özellikle 1978 yılında kurulan ve Akademik anlamda Türkiye’nin en başarılı 10 üniversitesi arasında gösterilen Erciyes Üniversitesinin varlığı Kayseri’yi önemli kılmaktadır. Öğrenci odaklı yurt arama sitesi olan yurt.unibilgi.net ile Kayseri’de üniversitelere yakın yurtlar araması yapan öğrenciler için sanal bir liste oluşturarak kolay yurt bulmanızı sağlama hedefimiz bulunmakta.

Değerli dostlar, ailenizden uzakta üniversite okumanın maddi külfetinin ağır olacağını bilmenizi isterim. Harçlık, yurt ücreti, yemek, yol derken aylık asgari ücretin üzerinde bir harcamanız olacak. Bu yüzden üniversiteye yakın yurt veya ücretsiz servisi bulunan, kahvaltı-akşam yemeği çıkan yurt seçimi yapmanız aylık yaklaşık 100 TL yol ile 500 TL’ye yakın yemek ücretinden sizi kurtaracaktır. Biz de sizler için yurt ve apartları inceleyerek üniversiteye yakınlık, güvenlik, yemek, odalar ile ilgili bilgileri derledik. Umarız başarınız için ufak bir katkımız olur. Esen kalın.

Kayseri özel kız yurtları ile Kayseri özel erkek öğrenci yurtları bağlantılarına tıklayarak şehirde bulunan özel yurt, konuk evi, apart ve pansiyonların tamamını liste halinde görebilirsiniz.

Yurt rehberi ile
* Google street uygulamasıyla yurdun bulunduğu sokakta gezintiye çıkabilir,
* Galeri sekmesinden yurt ve oda resimlerini görebilir,
* İletişim sekmesinden telefon, site ve adres bilgilerini öğrenebilir,
* Açıklama kısmından yurt hizmetlerine ve üniversitelere ulaşım bilgilerine ulaşabilirsiniz.


Yorum alanı