Bolu

kiz-yurtlari erkek-yurtlari

Bolu’da 40 bine yakın üniversite öğrencisi bulunmaktadır. Şehir nüfusunun %10’undan fazlasını üniversite öğrencileri oluşturmaktadır. Ne yazık ki bu bilgileri araştırırken üniversite öğrencilerinin nüfusa oranla fazla olması yalnızca “şehir ekonomisini kalkındırma” olarak görülmekte. Yani üniversite öğrencileri ülkeye değer katmaktan çok kapitalist düzendeki bir makinenin vidası olarak görülüyor. Bu zihniyet ilim ışığından uzaklaşmamıza neden oluyor.

Asıl konumuz olan Özel Yurtlara dönecek olursak; Bolu doğal güzelliği, Ankara ve İstanbul’a yakın oluşu sebebiyle hızla gelişmekte olan bir şehirdir. Abant İzzet Baysal Üniversitesi de aynı hızda büyümekte. Üniversiteye genellikle şehir dışından öğrenciler geliyor. Bu da şehirde özel yurt & apart & öğrenci evi sektörünü geliştirmiş durumda.

Değerli dostlar, ailenizden uzakta üniversite okumanın maddi külfetinin ağır olacağını bilmenizi isterim. Harçlık, yurt ücreti, yemek, yol derken aylık asgari ücretin üzerinde bir harcamanız olacak. Bu yüzden üniversiteye yakın yurt veya ücretsiz servisi bulunan, kahvaltı-akşam yemeği çıkan yurt seçimi yapmanız aylık yaklaşık 100 TL yol ile 500 TL’ye yakın yemek ücretinden sizi kurtaracaktır. Biz de sizler için yurt ve apartları inceleyerek üniversiteye yakınlık, güvenlik, yemek, odalar ile ilgili bilgileri derledik. Umarız başarınız için ufak bir katkımız olur. Esen kalın.

Bolu özel kız yurtları ile Bolu özel erkek öğrenci yurtları bağlantılarına tıklayarak şehirde bulunan özel yurt, konuk evi, apart ve pansiyonların tamamını liste halinde görebilirsiniz.

Yurt rehberi ile
* Google street uygulamasıyla yurdun bulunduğu sokakta gezintiye çıkabilir,
* Galeri sekmesinden yurt ve oda resimlerini görebilir,
* İletişim sekmesinden telefon, site ve adres bilgilerini öğrenebilir,
* Açıklama kısmından yurt hizmetlerine ve üniversitelere ulaşım bilgilerine ulaşabilirsiniz.


Yorum alanı