Eskişehir

kiz-yurtlari erkek-yurtlari

Türkiye’nin en kalabalık 25. şehri olan Eskişehir, kentte bulunan Anadolu Üniversitesi, Osmangazi Üniversitesi ve Açıköğretim Fakültesinin bulunması sebebiyle öğrenci yoğunluğu fazla olduğu için öğrenci şehri olarak bilinmektedir.

Eskişehir’in kendine has bir öğrenci profili bulunmaktadır. Bu farklılık kendini barınma seçeneklerinde de göstermektedir. Zira farklı şehirlerde genel olarak üniversiteliler özel yurtlarda kalmayı tercih ederken Eskişehir’de de özel kız & erkek öğrenci yurtları bulunmasına rağmen bu sayı çok azdır.

Şehirde genel olarak apart kültürü yaygındır. Apart daireler, içerisinde yatak, çalışma masası, elbise dolabı, halı, mutfak dolapları, buzdolabı, oturma grubu, televizyon, duşakabin, çamaşır makinesi gibi eşya bulunduğu dairelerden oluşmakla birlikte internet, ısınma, sıcak su, elektrik ve su gibi hizmetler genellikle apart ücretine dahildir. Kısacası apart daireleri eşyalı kiralık ev olarak görebilirsiniz.

Yurt Rehberi olarak sizlere kolaylık sağlamak amacıyla Eskişehir’de bulunan özel yurt ve apartları listeledik.

Eskişehir özel erkek öğrenci yurtları ile Eskişehir özel kız yurtları araması yaparak üniversitenize yakın, şehir merkezinde bulunan yurtları liste halinde görebilirsiniz.

Apart arayan üniversiteliler için de 100’ün üzerinde apartları listeledik. Eskişehir kız öğrenci apart ile Eskişehir erkek öğrenci apart araması yaparak şehirdeki tüm apart daireleri liste halinde görebilir ve apart sayfalarından Google street, galeri, iletişim özelliklerini kullanarak apartlar hakkında yeterli bilgiye sahip olabilirsiniz.


Yorum alanı