Bilecik

kiz-yurtlari erkek-yurtlari

Bilecik şehir merkezinin nüfusu 80 binin üzerindedir. İlçeleriyle birlikte 220 bini aşmıştır. 2007 yılında kurulan Şeyh Edebali Üniversitesinin 2018 yılı itibariyle 18 bin öğrencisi bulunmaktadır. İlçelerde bulunan Meslek Yüksek Okulunda 5 bine yakın öğrenci öğrenim görürken Bilecik şehir merkezinde 12 binin üzerinde öğrenci vardır. Özetle şehrin %15’ine yakınını üniversite öğrencileri oluşturmaktadır. Ne yazık ki bu bilgileri araştırırken üniversite öğrencilerinin nüfusa oranla fazla olması yalnızca “şehir ekonomisini kalkındırma” olarak görülmekte. Yani üniversite öğrencileri ülkeye değer katmaktan çok kapitalist düzendeki bir makinenin vidası olarak görülüyor. Bu zihniyet ilim ışığından uzaklaşmamıza neden oluyor.

Değerli dostlar, ailenizden uzakta üniversite okumanın maddi külfetinin ağır olacağını bilmenizi isterim. Harçlık, yurt ücreti, yemek, yol derken aylık asgari ücretin üzerinde bir harcamanız olacak. Bu yüzden üniversiteye yakın yurt veya ücretsiz servisi bulunan, kahvaltı-akşam yemeği çıkan yurt seçimi yapmanız aylık yaklaşık 100 TL yol ile 500 TL’ye yakın yemek ücretinden sizi kurtaracaktır. Biz de sizler için yurt ve apartları inceleyerek üniversiteye yakınlık, güvenlik, yemek, odalar ile ilgili bilgileri derledik. Umarız başarınız için ufak bir katkımız olur. Esen kalın.

Bilecik özel kız yurtları ile Bilecik özel erkek öğrenci yurtları bağlantılarına tıklayarak şehirde bulunan özel yurt, konuk evi, apart ve pansiyonların tamamını liste halinde görebilirsiniz.

Yurt rehberi ile
* Google street uygulamasıyla yurdun bulunduğu sokakta gezintiye çıkabilir,
* Galeri sekmesinden yurt ve oda resimlerini görebilir,
* İletişim sekmesinden telefon, site ve adres bilgilerini öğrenebilir,
* Açıklama kısmından yurt hizmetlerine ve üniversitelere ulaşım bilgilerine ulaşabilirsiniz.


Yorum alanı