Anasayfa > İstanbul > Erkek Öğrenci Yurtları > Yeditepe Üniversitesi Öğrenci Yurtları

Yeditepe Üniversitesi Öğrenci Yurtları

Yeditepe Üniversitesi Öğrenci Yurtları

İstanbul’da üniversite okumak istiyorsunuz ve aylarca beklide yıllarca gece gündüz çalıştınız. Sonunda hayalinizdeki şehirde istediğiniz üniversiteyi kazandıysanız İstanbul’a kayıt için geldiğiniz zaman ilk olarak kalacak yerinizi ayarlamanız gerekmektedir. Kazandığınız üniversite Yeditepe Üniversitesi ise kalacak yer için çok araştırma yapmanıza gerek yok. Yeditepe Üniversitesine yakın yurtlar arasında Yeditepe Üniversitesi Öğrenci Oteli de bulunmaktadır. Yeme içme gibi ihtiyacınızı ise çevrede bulunan restoran ve kafeteryalardan yapabileceğiniz gibi okulun içindeki yemekhane, restoran ve kantinlerden de yapabilirsiniz. Market alışverişi yapmanız içinse çevresinde birçok market ve büfe vardır. İstanbul’da özel yurt fiyatları ile Yeditepe Üniversitesi Öğrenci Oteli fiyatları neredeyse aynıdır.

YEDİTEPE ÜNİVERSİTESİ ÖĞRENCİ OTELİ GENEL ÖZELLİKLER

-Yeditepe Üniversitesi Öğrenci Oteli, Yeditepe Üniversitesi kampüsü içinde bulunmaktadır.

-Kız öğrenci otelleri ve erkek öğrenci otelleri vardır. Bu oteller farklı binalarda bulunmaktadır. Kızlar için 2 adet yut binası vardır. Bunlardan birinde hazırlık sınıfı okuyanlar kalırken diğerinde fakültelerinde eğitim görenler kalmaktadır.

-Odalar 1 ve 2 kişiliktir,

-Öğrenci otellerinde odalarda kalan her kişi için ayrı çalışma masası, kıyafet dolabı, yatak ve baza,

-Odaların temizliğini düzenli olarak yapan hizmetliler,

– Her katta bulunan su sebilleri,

-Her odada buzdolabı, duşa kabinli banyo ve tuvalet, internet

-Haftanın her günü kesintisiz sıcak su,

-Ortak alanda LCD televizyon bulunmaktadır. Öğrenciler istedikleri zaman ortak alandan faydalanabilirler.

-Öğrencilerin alışveriş yapabileceği kantin,

-Öğrencilerin çamaşırlarını yıkatabileceği bir çamaşır odası,

-Öğrencilerin güvenliği için 24 saat güvenlik bulunmaktdır.

-Öğrenci Otellerinde kalan öğrenciler, Yeditepe Üniversitesinin spor salonundan ücretsiz yararlanabilirler.

-Öğrenci otelinde kalan öğrenciler, okulun yemekhanesinden ücretsiz kahvaltı yapabilirler.

-Öğrencilerin yakınlarının ziyarete gelmesi halinde kalabilecekleri misafirhaneler vardır.

-Yeditepe Üniversitesi Öğrenci Oteli, Yeditepe Üniversitesi kampüsünün içindedir. Bu yüzden okula ulaşım için hiçbir toplu taşıma aracına binmenize gerek yok. Bütün fakülte binalarına yürüyerek ulaşabilirsiniz. Okulun içerisinde sürekli olan ringlere binerek de ulaşımınızı sağlayabilirsiniz.

YEDİTEPE ÜNİVERSİTESİ ÖĞRENCİ OTELİNDEN ULAŞIM

Öğrenci oteli üniversitenin kampüsünün içerisindedir. Çevre ilçeler ulaşım için otobüs ve minibüsler kullanılmaktadır. Üniversitenin çevresindeki duraklardan Kadıköy’e, Maltepe’ye, Üsküdar’a, Kartal’a ve Taksim’e giden toplu taşıma araçları bulunmaktadır.

3 Yorum

 • kalmayın... - 20 Nisan 2019 at 09:26 - Cevapla

  Yeditepe erkek yurdu rezalettir.
  Eğer kalmayı düşünüyosanız hemen vazgeçin. Neden mi?

  Hemen şöyle açıklayayım. Dışa bakan odalar yazın serin olsada kışın donuyor.İçe bakan odalar ise kışın sıcakken yazın pişiyor yani hangi odada kalırsanız kalın yılın belli bir dönemi sıkıntı çekiyorsunuz. Yok ben ısıtıcı alırım diyorsanız hiç paranızı harcamayın çünkü yurt ona el koyup yurt müdürünün odasını ısıtmak için kullanıyor. Yok ben klima alırım diyorsanız da geçmiş olsun ona da el koyuluyor.

  Verdiğiniz para sadece akşam yatmak için. Geri kalan her şey ücretli. Yani yemekte mi vermiyorlar? Hayır,yemek veriyorlar ama karnınızı doyurabilmek için öğün başına yaklaşık 15-20TL’yi gözden çıkarmanız gerekiyor.Peki çamaşır hane? ücretliiiiii.Hatta öyle bir sistemi varki aynı miktar çamaşırı ilk götürdüğünüzde 4 makine deniliyorsa(makine başı 4 TL) ikinci götürüşünüzde 7 makine denilebiliyor.Ayrıca çamaşırlarınızı sadece saat 16.00’da verebiliyorsunuz ve yaklaşık 1 saat o ölüm kuyruğunu bekliyorsunuz.Peki 1 saat bekledikten sonra çamaşırlarınızı kesin verebiliyor musunuz? Hayır,tam sıra size gelmişken oradaki görevli artık almıyorum deyip sizi geri gönderebiliyor.

  E yukarıda güvenli deniliyor ona ne diyeceksin? Evet; o kadar güvenli ki, birbirine bıçak çeken mi dersiniz yoksa yan odadakileri demir sopalarla dövmeye gidenleri mi bilemem.Güvenlik hızlı bir şekilde geliyor ve ne yapacağını şaşırıyor(ben de o durumda olsam ben de şaşırırdım.).Aynı zamanda giriş saatleri önemli değil.Yani oda arkadaşınız sabah saat 03.00’da kafası güzel gelip sizi rahatsız ederse sakın şaşırmayın.

  Yangın alarmları çalıyor.İyi en azından bu çalışıyor diyoruz ama o da adam akıllı çalışmıyor.Ansızın amaçsız bir şekilde çalmaya başlıyor.Artık yeni gelenler haricinde kimse umursamıyor o alarmları.Eğer yarın önemli bir sınavınız varsa yatmadan önce inşallah bu akşam çalmaz diye dualar ederek yatıyorsunuz.

  Peki malzemeler?
  Arkadaşlar hayal edin. Adam akıllı çalışamayan yangın alarmına bile EN AZINDAN BU ÇALIŞIYOR diyoruz.Saç kurutma makineleri ne zaman canları isterse o zaman çalışıyor.Duşakabinler küf tutmuş durumda ve danışmaya bunu söylediğiniz zaman silikon kararmıştır deyip sizi başlarından savıyorlar.Lavaboların hepsi akıtıyor ve bunu danışmaya söylediğinizde tamam yaparız diyorlar ve yapmıyorlar.Bunlara rağmen dolaplar iyi(eğer sizden önceki dolabı iyi kullanmışsa).

  Peki bir yurdun can alıcı noktası neresi? Çalışma odası her öğrencinin ihtiyacı.Ama can alıcı derken gerçekten canınızı alıyor.Tavanı delikti.Çalışma odası resmen buz tutuyordu söyledik danışmaya 3 ay sonra yaptılar.Peki oldu mu? Tabii ki hayır.Bu seferde havalandırması direk dışarıya bağlı.Şahsen sabah bıraktığım suyun akşam dönünce buz olduğuna şahit oldum.Peki bunu söyleyince ne diyorlar biliyor musunuz? Siz çok pimpiriklisiniz, artık evinizde değilsiniz. Bu kadaaaaar.

  Peki soruyorum size neden bu kadar para veriyoruz.Sadece akşamları yatmak için(o da bazanız kırık değilse. onunda yapılması deneyimlerime göre yaklaşık 2 ay sürüyor ve çok kırılgan olduğu için 1 hafta içerisinde tekrar kırılıyor.)

  Peki artık danışmadan fayda gelmeyeceğinizi öğrendiniz yurt müdürünün yanına gitmeye karar verdiniz? Geçmiş olsun bize yaptığı gibi sizinlede konuşmayı reddedecektir.Nede olsa kendisi buranın müdürü değil kralıdır.Sabah gelir akşama kadar dışarıda sigara içer ve akşam yurttan çıkış yapar(evet tek görevi bu).

  • Burak - 23 Ağustos 2020 at 21:17 - Cevapla

   Valla cok sagol kardesim bu bilgileri paylasman iyi oldu peki önerebildigin okula yakin olan baska bir yurt var mi?

  • Tipsizmaydanoz - 4 Eylül 2020 at 22:24 - Cevapla

   Yaa o kadar içten yazmışsın ki… yerim seniiii

Yorum alanı

Yeditepe Üniversitesi Öğrenci Yurtları
Yeditepe Üniversitesi Öğrenci Yurtları
Portfolyo
Yeditepe Üniversitesi Öğrenci Yurtları
Yeditepe Üniversitesi Öğrenci Yurtları
Portfolyo
Yeditepe Üniversitesi Öğrenci Yurtları
Yeditepe Üniversitesi Öğrenci Yurtları
Portfolyo
Yeditepe Üniversitesi Öğrenci Yurtları
Yeditepe Üniversitesi Öğrenci Yurtları
Portfolyo
İletim Bilgileri:
İstanbul
Telefon: 0216 578 01 02
Fax:
E-mail:
Website: siteyi ziyaret et
Çalışma Saatleri:

Find Us On

Company haven't yet any product.