Anasayfa > İstanbul > Kız Öğrenci Yurtları > Topkapı Ulubatlı Kız Öğrenci Yurdu

Topkapı Ulubatlı Kız Öğrenci Yurdu

Topkapı Ulubatlı Kız Öğrenci Yurdu

İstanbul’da her geçen sene üniversite öğrencileri git gide artmaktadır. Ancak devlet ve KYK yurtları yetersiz kalmaktadır. Bu yurtlara girmek oldukça zordur ve kontenjan sıkıntısı vardır. Bu neden ile öğrenciler konaklama konusunda sıkıntı yaşamaktadır. Ev kiralamak ve yurtta kalmak arasında ikileme düşmektedir. Genelde yurtlar daha az masraflı olmaktadır. Ayrıca temizlik, yemek gibi işler ile uğraşmadan rahat bir konaklama imkanı sağlamaktadır. Bu yüzden öğrenciler ev işleri ile uğraşmadan derslerine ve kendilerine daha fazla zaman ayırabilmektedir.

Topkapı kız öğrenci yurtları hem konum hem fiyat açısından oldukça çok seçeneğe sahiptir. Bu neden ile üniversite öğrencileri için karar vermek de zordur. Öğrenciler genellikle okullarına yakınlığı açısından yurtları diğerlerinden ayırmakta ve buna göre tercih yapmaktadır. Ulubat Kız Öğrenci Yurdu lokasyon olarak bir çok üniversiteye yakındır. Bunlardan bazıları;
*İstanbul Üniversitesi’ne (Çapa, Cerrahpaşa ve Diş Hekimliği Fakülteleri)
* Haliç Üniversitesi’ne yürüme mesafesinde,
*İstanbul Üniversitesi’ne (Beyazıt, Vezneciler kampüsü) tramvay ile 10 dakika uzaklıktadır.

Yurt çok sayıda toplu taşıma aracına yakındır. Metro, metrobüs, otobüs, minübüs ve tramvay kullanımı oldukça rahattır.

Kız öğrenci yurdunda; sıcak su, ücretsiz Wifi ve güvenlik 24 saat boyunca hizmet vermektedir. Yurdun bütün odalarında banyo, tuvalet imkanı vardır. Ayrıca istenildiği takdirde odalara televizyon ve buzdolabı konulmaktadır. Bunun dışında çamaşır yıkama hizmeti de bulunmaktadır.

Değerli arkadaşlar, İstanbul gibi büyük bir şehirde öğrenci olmak hem heyecanlandırıcı hem de korkutucu olabilmektedir. Bu nedenle şehre ilk defa gelecekseniz okulunuza yakın bir yurtta kalmanızı öneririm. Böylelikle şehri daha yakından tanıma şansı elde edebilirsiniz. Ayrıca okulunuza yakın bir yerde kalırsanız okula daha fazla katılım gösterebilir ve kampüs yaşantısında daha aktif rol alabilirsiniz. Bu durum da daha fazla çevre yapmanıza olanak sağlayabilir.

Haliç Üniversitesine yakın kız yurtları araması yapan adaylara Ulubatlı kız yurdu hakkında bilgiler verdik. Üniversite yaşantınızda başarılar diliyoruz.

Yorum alanı