Anasayfa > İzmir > Kız Öğrenci Yurtları > TEV Balçova Cumhuriyet Kız Öğrenci Yurdu

TEV Balçova Cumhuriyet Kız Öğrenci Yurdu

TEV Balçova Cumhuriyet Kız Öğrenci Yurdu

İzmir Ekonomi Üniversitesine yürüme mesafesinde olan Türk Eğitim Vakfı Cumhuriyet Kız Öğrenci Yurdu, 373 yatak kapasitesine sahiptir. Yurtta tüm odalar 3 kişilik olup her tuvalet ve banyo oda içlerinde yer almaktadır.

Yurtta 124 tane 3 kişilik oda ile 1 tane engelli oda mevcuttur. Kız öğrencilere Balçova’nın göbeğinde modern bir yaşam alanı sunan yurttan dinlenme odası, yemekhane, teras, revir, çamaşır yıkama odası, etüd odası bulunmaktadır. Yurt 24 saat görev yapan güvenlik personeli ve kameralı güvenlik sistemi ile korunmaktadır. Her öğrenciye ayrıca kişisel kaza sigortası yapılmaktadır.

Yurtta kalan kız öğrencilere yabancı dil, sosyal ve kişisel beceri kursları da verilmektedir. Ayrıca sağlıklı bir vücut isteyen öğrenciler yurdun spor salonundan faydalanabilir.

TEV öğrenci yurdu fiyatları 2016-2017 yılında 3 kişilik oda + kahvaltı dahil 6.000 TL’dir. Ancak Daha detaylı bilgi almanız için 0232 278 27 27 numaralı telefonu aramanızı tavsiye ediyoruz. Yurt başvurusunu Türk Eğitim Vakfının internet sitesinden yapabilirsiniz.

Yorum alanı