Anasayfa > Karabük > Kız Öğrenci Yurtları > Safranbolu Beyaz İnci Kız Yurdu

Safranbolu Beyaz İnci Kız Yurdu

Safranbolu Beyaz İnci Kız Yurdu

Karabük’te uzun yıllar turizm işi yapan bir firma tarafından kurulan Beyaz İnci Özel Kız Yurdu, Safranbolu’da okuyan öğrenciler için barınma hizmeti veriyor. Toplamda 6.000 metrekarelik bir alan kaplayan işletmede 385 öğrenci aynı anda kalabiliyor. Sayfamızdaki telefon numarası üzerinden Karabük kız öğrenci yurdu fiyatları hakkında bilgi alabileceğinizi belirterek detaylara geçelim.

Konum ve Ulaşım

Yurt, Safranbolu Otobüs Terminali’ne 170, merkeze 650 metre mesafede konuşlanıyor. Öğrenciler şehrin her yerine rahatlıkla ulaşma imkanına sahip. Merkezi bir yerde konuşlandığı için hava karardığında bile ortalığın tenhalaşması söz konusu değil.  Yurdun öğrencilere okul için ücretsiz servis sağladığını da vurgulayalım.

Sayfanın üst kısmında yer alan Google Street uygulamasıyla yurdun bulunduğu sokakta sanal gezintiye çıkabilir çevreyi 360° görüntüleyebilirsiniz.

Yurt Özellikleri

  • Odalar: Yurtta tek kişinin konaklayabileceği odalar olduğu gibi kapasitenin sekize kadar çıktığı odalar da var. Her odanın kendine ait banyo/ tuvaleti, giysi ve ayakkabı dolabı, mini buzdolabı ve dahili telefonu bulunuyor.
  • Güvenlik: İşletmede 43 ayrı bölgeye yerleştirilmiş güvenlik kamera sistemi yer alıyor. Görevliler ise vardiyalı olarak 24 saat çalışıyor.
  • Yemek: Yurdun kendi mutfak personeli tarafından her gün sabah kahvaltısı ve akşam yemeği çıkartılıyor. Ayrıca yurdun içinde kantin de var.
  • Temizlik: Odalar dahil olmak üzere yurdun temizliği görevli personel tarafından yapılmakta. Öğrenciler çamaşır makinesi, kurutma makinesi ve ütüleri ortak kullanabiliyorlar.

Diğer Özellikler: Yurttaki öğrencilere talep etmeleri halinde özel emanet kasası veriliyor. Mimarlık gibi bölümlerde okuyanlar için çizim kolaylığı sunan masalar var.

Sosyal Olanakları

Beyaz İnci Özel Kız Yurdu içinde öğrencilerin spor yapabilecekleri fitness salonuna da yer verilmiş. 2500 metrekarelik bahçede basketbol, voleybol ve tenis oynamak için alanlar var. İnternetin kablosuz ve sınırsız olarak sunulduğu yurtta bilgisayarı olmayanlar için ayrılmış bir PC odası da mevcut.

Yorum alanı