Anasayfa > Konya > Kız Öğrenci Yurtları > Konya Meram Özel Evim Kız Yurdu

Konya Meram Özel Evim Kız Yurdu

Konya Meram Özel Evim Kız Yurdu

Meram 350 bini aşkın nüfusuyla Konya’nın en büyük ilçesidir. İlçede Necmettin Erbakan Üniversitesi kampüsleri, MYO, Karatay Üniversitesi kampüslerinin bulunması ilçeyi daha da geliştirmiştir. Bu yoğunluk Meram’da öğrencilerin barınma sorununa yol açtıysa da özel yurtlar bu sorunu çözmektedir.

Meram Özel Evim Kız Öğrenci Yurdu 96 öğrenci kapasitelidir. 2-4-6 kişilik odalarda yatak, nevresim takımı, yastık-yorgan, aynalı komidin, elbise dolabı bulunmaktadır. Yurtla ilgili bilmeniz gerekenleri liste halinde sunacak olursak;
– Gece görüşlü kameralar ile 24 saat kameralı kayıt.
– Oda kapılarında master kilit sistemi mevcuttur.
– Açık büfe kahvaltı ile güne zinde başlayın.
– Öğrenciler eşyalarını diledikleri zaman yıkayıp ütüleyebilirler.
– Etüd odası, internet odası, kafeterya, dinlenme odası gibi ortak alanlar
– Önemli günlerde sosyal etkinlikler

Özel yurt seçerken nelere dikkat etmelisiniz?
1* Önceki dönemden kaç öğrenci hala konaklamakta öncelikle buna bakmalısınız. Yurdun hizmet kalitesini anlamanın en iyi yolu budur.
2* Yurt ücretlerine bakıp karar vermeyin! Zira yemek, ulaşım, merkezi konum, oda özellikleri yurdun asıl fiyatını belirleyecek konulardır.
3* Yurdun yemekli olup olmadığına dikkat edin. Günlük kahvaltı ve akşam yemeğine ortalama 15 TL ücret ödemeniz gerekecektir. Bu da bütçenizi epey yorabilir.
4* Öğrenciler tarafından çok fazla önem verilmese de depreme uygun bina, yangın merdiveni, yangın alarm sistemi gibi özellikler canınız için büyük önem arz etmektedir.
5* Güvenlik öğrenciler için bir yurdun olmazsa olmazıdır. Personel, yönetici veya kamera ile eşyalarınızın ve kendinizin güvenliği sağlanmalıdır.
6* İNTERNET. Büyük harfle yazmamın nedeni gün içinde en fazla zaman harcadığımız alanın internet olmasıdır. Bu yüzden mümkünse FİBER İnternet olan yurtları seçin. Çünkü genellikle yurtlarda normal internet bulunmakta. Onlarca kişi aynı anda interneti kullandığı zaman sorun çıkmaktadır.

Yorum alanı