Anasayfa > Kırıkkale > Erkek Öğrenci Yurtları > Kırıkkale Residorm Öğrenci Yurdu

Kırıkkale Residorm Öğrenci Yurdu

Kırıkkale Residorm Öğrenci Yurdu

Residorm Kırıkkale, Muğla ve Balıkesir’de de hizmet veren bir yükseköğrenim yurdu zincirinin şubesidir. 2013 yılında öğrenci kabulüne başlayan kuruluşta kalan öğrencileri birinci ve ikinci öğretim durumlarına göre odalara yerleştiriliyor. MV Holding isimli bir kuruluş tarafından inşa edilen yurt, 20 bin m² kapalı alanıyla Kırıkkale öğrenci yurtları içinde tercih edilebilecek en büyük alternatiflerden bir tanesi.

Konum ve Ulaşım

Residorm Kırıkkale, kampus sınırları içinde konuşlanmış vaziyette. Okula gitmek için ekstra bir yol masrafı harcamaktan da kurtaran bu özelliği sayesinde cazip bir seçenek olarak kabul edilebilir. Yurtta kalan öğrenciler il merkezine gitmek için kampus civarından kalkan halk otobüslerini ve minibüsleri kullanabilirler.

Servis İmkanı: Üniversiteye bağlı olan Keskin, Sağlık Bilimleri, Fatma Şensen ve Hüseyin Aytemiz Meslek Yüksek Okullarına yurdun servisi mevcut. Öğrenciler aylık belli bir ücret ödeyerek bu imkandan yararlanabiliyor. Fatma Şensen ve Sağlık Bilimleri MYO servisi 80 TL iken diğer bölgelere 100 TL ücret alınıyor.

Yurt Özellikleri

  • Odalar: Öğrenciler 1,3 veya 4 kişilik odalardan bir tanesini tercih edebiliyorlar. Odaların hepsinde banyo / WC bulunuyor. Standart olarak verilen hizmetler ise ortak kullanıma açık buzdolabı, çalışma masası, telefon, saç kurutma makinesi vb olarak sıralanabilir.
  • Yemek: Yurt bünyesinde yemek hizmet bulunmuyor. Öğrenciler için ayrılan mutfakta kendin pişir kendin ye mantığı ön planda tutulmuş. Bu mutfaktaki araç-gereçler kullanılarak yemek yapılabiliyor.
  • Temizlik: Odalar yurdun daimi personelleri tarafından temizleniyor. Çarşaf ve nevresimler ise periyodik olarak değiştirilmekte. Öğrencilerin ortak kullanımına sunulan bir de çamaşırhane mevcut.
  • Güvenlik: İşletmede resepsiyon ve güvenlik görevlileri vardiyalı olarak çalıştığı için 24 saat boyunca mutlaka bir görevli bulunuyor. Ayrıca yurttaki girişlerde parmak izi okuma teknolojisi kullanılmış durumda. Ayrıca yurtta özel alanlar hariç her yerde güvenlik kamerası sistemi bulunuyor.

Not: Residorm Kırıkkale, kız ve erkek öğrenciler için yataklı bölümlerin ayrı olduğu ancak etüt odası ve kantin gibi sosyal alanların bazılarının ortak kullanıldığı bir öğrenci yurdudur.

Diğer Özellikler: Yurt bünyesinde bir revir yer alıyor. Engelli öğrenciler için de ayrı odalar tahsis edilmiş durumda. Katlar arasındaki ulaşımın asansörle yapıldığı binada muhtelif yerlerde sıcak ve soğuk su sebilleri konulmuş.

Sosyal Olanakları

Öğrenciler aylık ödedikleri ücret sayesinde elektrik su ve ısınma dışında sınırsız kablosuz internet bağlantısına da kavuşmuş oluyor. Ders çalışmak ya da kitap okumak isteyenler için odalardaki çalışma masalarında kişiye özel lambalar mevcut. Ayrıca ortak alanlardan biri de etüt odası.

Sohbet etmek ve sosyalleşmek isteyen öğrenciler için yurdun kendine özel bir kantini bulunuyor. Burada içecek ve atıştırmalık ürünler de bulunabilmekte. Kafeterya alanı da buraya dahil. Led ekranlı TV’ler herkesin kullanımına açık ve kontrolü yurt görevlilerinde değil öğrencilerde.

Yurtta oyun alanı olarak ayrılan bir bölüm var. Burada masa tenisi mevcut ve öğrenciler burada güzel vakit geçirebiliyorlar.

Sinema Odası: Yurdun içinde öğrencilerin değerlendirebileceği sosyal alanlardan birisi olan bu odada bir sine-vizyon ekranı bulunuyor. Öğrenciler armutlarda oturarak toplu şekilde film izleyebiliyorlar.

Yalıtımlı Oda: Müzikle uğraşan öğrencilerin kimseyi rahatsız etmeden çalışabilmelerine olanak veren bu alan özel malzemelerle kaplı olduğu için dışarı ses gitmeden gönlünüzce müzik yapabilmeniz için tasarlanmış.

Yurt binasının hemen altında bir Şok Market yer alıyor. Öğrenciler akşam saat 21:00’a kadar bu marketi kullanarak ihtiyaçlarını karşılama şansına sahip. Bununla birlikte binayla aynı bölgeyi paylaşan bir de cafe bulunuyor.

Kırıkkale öğrenci yurdu fiyat bilgisi almak için sayfamızda bulunan iletişim numaralarını kullanabilirsiniz.


1 Yorum

Yorum alanı