Anasayfa > Kırıkkale > Kız Öğrenci Yurtları > Kırıkkale Karışmaz Kız Öğrenci Apartı

Kırıkkale Karışmaz Kız Öğrenci Apartı

Kırıkkale Karışmaz Kız Öğrenci Apartı

Karışmaz Apart Kız Öğrenci Evi

Kırıkkale kız öğrenci yurdu fiyatları ve özellikleri hakkında bilgi vermeye devam ediyoruz. Karışmaz Apart, 2010 yılından itibaren üniversite tercihini Kırıkkale’den yana kullanan öğrencilerin hizmetinde olan bir kurum. Esma ve Döndü isimli iki kadının işlettiği apart, güvenli bir aile ortamı sağlamak amacıyla yola çıkmış.

Konum ve Ulaşım

Karışmaz Apart, Kırıkkale Üniversitesi’nin Yahşihan bölgesindeki ana kampüsüne yaklaşık 200 metre mesafede bulunuyor. Tesiste kalan öğrencilerin yürüyerek derslerine gidip gelebilmesi mümkün. Yurtkur’un karşısında bulunan apart, şehir merkezine giden toplu taşıma araçlarının güzergahına da oldukça yakın.

Yurt Özellikleri

  • Odalar: Yurtta 1,2 ve 3 kişilik odalar var. Odaların her birinde buzdolabı ve TV standart halde bulunuyor. Isınması ise doğalgazlı merkezi sistem kaloriferi ile sağlanıyor. 24 saat sıcak su imkanı bulunan banyolar odalara özel ve duşakabin kullanılmış. Odaların hepsinde bir Fransız balkon yer alıyor.
  • Temizlik: Yurttaki oda ve ortak alanların temizliği çalışanlar tarafından yapılmakta ve öğrencilerin kullanabilecekleri bir çamaşır ve ütü odası da bulunuyor.
  • Güvenlik Tesisin odalarında master kilitli olarak lanse edilen bir kapı kolu mevcut ve dışarıdan açılmamasını sağlıyor. Ayrıca yurdun kişisel alanlar dışında her yerinin 24 saat boyunca kamerayla izlendiğini de belirtelim.
  • Yemek: Yurtta yemek verilmiyor. Buna karşın öğrencilerin istedikleri yemeği yapabilecekleri özel mutfakları var. Dışarıdan alınan malzemelerle kendi ihtiyaçlarını karşılayabiliyorlar.

Sosyal Olanaklar

Öğrencilerin vakit geçirebilecekleri bir dinlenme odası ayrılmış. Bununla birlikte ders çalışmak isteyenlerin kullanabileceği bir etüt odası var ve sınırsız kablosuz internet ağından faydalanabiliyorsunuz.

Karışmaz Apart’ın kendine özel bir de bahçesi var. Buradaki masa ve sandalyelerde oturup açık havada çay keyfi yapmak mümkün.

Yorum alanı