Anasayfa > İstanbul > Kız Öğrenci Yurtları > Kadıköy Özel Kardelen Kız Yurdu

Kadıköy Özel Kardelen Kız Yurdu

Kadıköy Özel Kardelen Kız Yurdu

İstanbul’a üniversite okuma hayallerini gerçekleştirmeye gelen kız öğrenciler devlet yurtları üzerine yoğun talepten ötürü yerleşememekte. Bu duruma dayalı olarak gerek kız öğrenciler gerek ise ebeveynler kızlarının daha konforlu ve güvenli bir çatı altında yaşamlarını sürdürmelerini dilemekteler. Bu kapsamda Kadıköy özel yurtlar arasında yer edinen Kardelen Kız Yurdu İstanbul’da yer alan birçok kaliteli üniversiteye yakınlığı, güvenlik konusunda hassasiyetliği ve hijyenik ortamlarda kız öğrencilerinin yaşamlarını rahatlıkla sürdürmelerini sağladığı için ebeveynler tarafından sürekli tercih edilmektedir.

Kardelen Kız Yurdu Odalarının Özellikleri Nelerdir?

  • 1, 2, 3, 4 ve 5 kişilik özel olarak tasarlanmış lüks odalar
  • Her oda içerisinde LCD ekran televizyon imkanı
  • Her odada kişiye özel elbise ve eşya dolabı
  • Her kişiye özel olarak sürekli temiz tutulan yastık, yorgan/battaniye, nevresim ve yastık kılıfı
  • Her öğrenciye özel olarak tasarlanmış komidin

Kardelen Kız Yurdu Ne Kadar Güvenli?

Milli eğitim onaylı üniversite okuyan kızlar için özel olarak kurulan Kardelen Kız Yurdu alanında Kadıköy’ün en kapsamlı ve en kaliteli yurtları arasında ilk sıralarda yer almaktadır. Ebeveynlerin çocuklarının güvende olmasını sağlamak amacıyla gece ve gündüz olmak üzere bayan güvenlik personelleri aktif olarak görev yapmakta olup, aynı zamanda geliştirilmiş özel kamera sistemi ile 7/24 yurt bina içi ve dışı sürekli kayıt altında tutulmaktadır. Olası her türlü tehlikeye karşı özel eğitimli olan güvenlik personelleri ile yurt binası sürekli muhafaza altında tutulmaktadır.

Kardelen Kız Yurdu’na Yakın Olan Üniversiteler Hangileri?

Öğrencilerin yurt konusunda bir diğer hassasiyeti ise yurt ve eğitim gördükleri üniversite arasındaki mesafe olayıdır. Bu duruma dayalı olarak Kardelen Kız Yurdu İstanbul Aydın Üniversitesine yakın kız yurtları arasında bulunan en kısa mesafeli özel yurt hizmeti sunmaktadır. Yaklaşık 300 metrelik bir mesafede yer alan üniversite yürüyerek 5-10 dakikalık bir zaman almakta. Bunun yanı sıra Okan Üniversitesi ve Doğuş Üniversitesine yaklaşık 25 dakikalık bir yürüme mesafesine sahiptir.

Kardelen Kız Yurdu’nun İmkanları Nelerdir?

Özel yurt binası öncelikli olarak MEB onaylı bir yurt yapısına sahiptir. Bunun yanı sıra yurdun inşası tamamen Avrupai modern bir proje ile tasarlanarak geniş ve ferah bir bina inşasına sahiptir. Eksiksiz fiziki donanımı ve farklı aktiviteleri ile kız öğrencilerin uyumak, yemek yeme ve ders çalışma gibi zamanların ardından dinlenme odaları, özel televizyon odaları ve daha birçok farklı alana yönelik özel bölümler yer almaktadır.

Yorum alanı