Anasayfa > İstanbul > Kız Öğrenci Yurtları > Kadıköy Özel İnci Kız Öğrenci Yurdu

Kadıköy Özel İnci Kız Öğrenci Yurdu

Kadıköy Özel İnci Kız Öğrenci Yurdu

İstanbul’da öğrenci hayatı kişiler için oldukça zorlu bir hayat dönemi aksetmekte. Bu dönem içerisinde öğrenciler devlet yurtlarına yerleşemedikleri için genellikle öğrenci evi adı altında kiralık evler tutarak öğrencilik dönemlerini bu ev içerisinde gerçekleştirmektedir. Fakat güvenlik, temizlik ve diğer oluşumlar üzerine herhangi bir mekanizmanın çalışmadığı bu evler kendilerine oldukça zorlu bir dönem geçirtebilmekte. Bu duruma dayalı olarak İstanbul Kadıköy özel yurtlar içerisinde yer alan İnci Kız Yurdu ebeveynleri kızlarını rahatlıkla gönderebilecekleri güvenli ve oldukça hijyenik bir yapıda olmakta.

İnci Kız Yurdu Odalarının Özellikleri Nelerdir?

  • 1, 2, 4, 6, 8 ve 10 kişilik odaların yanı sıra ayrıca Suit oda hizmeti de bulunmaktadır
  • Her kişiye özel olarak bazalı yatak ve 5 çekmeceli etejer yer almaktadır
  • Her odaya özel soyunma dolabı yer almakta
  • Her odaya özel telefon ve kablolu televizyon bağlantısı
  • Her odaya özel çalışma masası

İnci Kız Yurdu Ne Kadar Güvenli?

Bina içerisinde yer alan kız öğrencilerinin tam donanımlı bir şekilde güvenlik altında olabilmesi için 7/24 kesintisiz kayıt alan kamera sistemleri yer almaktadır. Bunun yanı sıra gece ve gündüz güvenlik personelleri ile gerek iç, gerek dış bina güvenliği daimi olarak muhafaza edilmektedir.

İnci Kız Yurdu’na Yakın Olan Üniversiteler Hangileri?

İnci Kız Yurdu Marmara Üniversitesine yakın kız yurtları arasında yer almaktadır. Özelliklede Marmara Üniversitesi Haydarpaşa Kampüsü, Marmara Üniversitesi Göztepe Kampüsü, Doğuş Üniversitesi ve Acıbadem Üniversitesine tek seferlik bir otobüs ile 10 dakikalık mesafede yer almakta. Bunun yanı sıra Galatasaray Üniversitesi, Yıldız Üniversitesi, İstanbul Üniversitesi ve Bahçeşehir Üniversitesine ise Vapur ile 20 dakikalık bir yolculukla ulaşabilirsiniz.

İnci Kız Yurdu’nun İmkanları Nelerdir?

Yurt bünyesinde kız öğrencilerin devamlı olarak rahat edebilmeleri adına 7/24 sıcak su, merkezi ısınma ve asansör sistemi yer almaktadır. Bunun yanı sıra sessiz ve rahat bir şekilde ders çalışabilmek için öğrencilere özel ortamlar yaratılmıştır. Deniz manzaralı lüks teraslarda çayınızı manzaraya karşı yudumlayabilirsiniz. Tüm bunların yanı sıra spor salonu, fitness salonu ve her türlü duruma hazırlıklı şekilde donatılan revir hizmeti sunulmaktadır.

Yorum alanı