Anasayfa > İstanbul > Kız Öğrenci Yurtları > Kadıköy Nurhayat Kız Öğrenci Yurdu

Kadıköy Nurhayat Kız Öğrenci Yurdu

Kadıköy Nurhayat Kız Öğrenci Yurdu

İstanbul’a şehir dışından okumaya gelen kız öğrenciler ve öğrenci aileleri için en önemli konuların başında şüphesiz güvenlik gelmektedir. Aileler, çocuklarının güvenlik hizmeti bulunan yurtlarda kalmasını istemektedir. Özel Nurhayat Kız Öğrenci Yurdu Kadıköy’de 24 saat bayan güvenliğin bulunduğu, 24 saat kamaralı sistemle izlenen bir binada polis karakoluna yakın bir sokakta bulunmaktadır.

Yurt sahibi Murat Özteke eğitim sektörüne gönül vermiş bu Mimar Sinan Kız Öğrenci Yurdunun da sahibidir. Yurt müdürü Sema Kölemenoğlu uzun yıllar kamuda yönetici pozisyonunda çalıştıktan sonra yurtta hizmet vermeye başlamıştır.

Yurdun lokasyonu nedeniyle;
* Marmara Üniversitesi Haydarpaşa ve Göztepe kampüslerine,
* Doğuş ve Yeditepe Üniversitelerine kolayca ulaşabilirsiniz. 

Yurt binası 1901 yılında inşa edilmiş iki bloktan oluşmaktadır. Her blokta iki katın bulunduğu bina tarihi eser niteliğindedir. Yurt odaları öğrencilerin kendilerini evlerinde hissedecekleri şekilde hazırlanmış olup içinde ortopedik yataklı baza, çift kapılı elbise dolabı, komidin, boy aynası, gece lambası, çalışma masası, mini buzdolabı ve halı bulunmaktadır. Ayrıca yurtta kalan öğrencilere battaniye, çarşaf, nevresim, yastık kılıfı da verilmekte.

Kadıköy Nurhayat kız öğrenci yurdunda oda dışında vakit geçirebileceğiniz alanlar da mevcut. Çalışma ve internet salonunda ücretsiz olarak internetten faydalanabileceğiniz gibi sakin bir ortamda ders çalışabilirsiniz. Çamaşırhane bölümünde öğrenciler kendi çamaşırlarını yıkayıp ütüleyebilirler. Ortak kullanıma açık olan mutfaktan tüm öğrenciler saat sınırlaması olmaksızın faydalanabilirler.

Yurt doğalgaz kombi sistemiyle ısıtılmaktadır. Sürekli temizlenen banyoda 24 saat sıcak suyla duş alabilirsiniz.

Yorum alanı