Anasayfa > İstanbul > Erkek Öğrenci Yurtları > İsmail Niyazi Kurtulmuş Erkek Öğrenci Yurdu

İsmail Niyazi Kurtulmuş Erkek Öğrenci Yurdu

İsmail Niyazi Kurtulmuş Erkek Öğrenci Yurdu

İstanbul tarihin en kalabalık illerinden biri ve aynı zamanda bulunduğu coğrafyanın başkenti konumunda bir bölgedir. Bu duruma ek olarak da gerek teknolojik gelişim merkezi gerek çalışma merkezi ve gerekse de eğitim merkezi olarak karşımıza çıkmaktadır. Yarım milyondan daha fazla İstanbul’da bulunan üniversitelerde okuyan öğrenci nüfusuna sahip olan bu şehir, beraberinde bazı sorunları da getirmektedir. Bunlardan en önemlileri ise, barınma ve ulaşım sorunudur. Nitekim özel yüksek öğretim yurtları ise öğrenci evinde, apartta üzerinize düşen ve yapmak zorunda olduğunuz yemek hazırlamak, çamaşır yıkamak gibi işlerinizi yurt bünyesi yaptığı için siz sadece dersleriniz ile ilgilenirsiniz.  Bu özel yurtların sunmuş olduğu avantaj da, gerek veliler için gerek aileler için tercih sebebi olmaktadırlar.
Fatih’de bulunan erkek öğrenci yurtları arasında inceleme fırsatı yakaladığımız Dr. İsmail Niyazi Kurtulmuş Erkek Öğrenci Yurdu İstanbul’un üniversite merkezi olan Vatan Caddesine konuşlu bir yerde bulunmaktadır.

Söz konusu yurttan İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi (Çapa) yürüyerek 5 dakika,
Bezmiâlem  Üniversitesi yürüyerek 5 dakika,
İstanbul Üniversitesi Beyazıt Kampüsü otobüs veya tramvayla 10 – 12 dk,
Yıldız Teknik Ü. Davutpaşa Kampüsü, metro ile 15 dk,
Ayrıca birçok üniversiteye 15 – 30 dk. arasında ulaşılabilmek mümkündür.

Yurt, gerek Topkapı-Ulubatlı metro durağına, gerek Topkapı Metrobüs durağına, gerekse de Vatan Caddesi otobüs duraklarına ya da Çapa – Şehremini tramvay durağına bir kaç dakikalık mesafede olduğundan kaynaklı pek çok üniversiteye ulaşım çok rahat bir şekilde yapılmaktadır.

Yurt fiziki koşullarından bahsedecek olursak, odaları 3 kişiliktir. Odalarda bazalı full ortopedik yatak, soyunma kabini, elbise dolabı ve doğalgazlı ısınma sistemi bulunmaktadır. Yurdun genel özelliklerinden bahsedecek olursak; çamaşırhane, mescid, etüd odası, yurt güvenliği, kafetarya, spor salonu, konferans salonu, yemekhane ve dinlenme salonu diğer özelliklerindendir.

Önemli not: İsmail Niyazi Kurtulmuş yurdu İlim Yayma Cemiyetine bağlıdır.

Yorum alanı