Anasayfa > Bursa > Kız Öğrenci Yurtları > Bursa Özlem Kız Öğrenci Yurdu

Bursa Özlem Kız Öğrenci Yurdu

Bursa Özlem Kız Öğrenci Yurdu

Özlem Kız Yurdu 2001 yılında eğitimci yönetici kadrosu tarafından kurulmuştur. 115 öğrenci kapasiteli yurtta odalar 1-2-3-4 kişiliktir. Yurt, Bursa’nın Nilüfer ilçe merkezinde yer almaktadır. Uludağ Üniversitesi kampüslerine düzenli aralıklarla ücretsiz servis imkanı bulunmaktadır.

Yurt odalarında LCD TV, mini buzdolabı, baza, nevresim takımı, yastık yorgan, elbise dolabı bulunmaktadır. Özlem kız yurduyla ilgili bilmeniz gerekenler şu şekildedir;

GÜVENLİK:

Yurt MEB yönergelerine bağlı olarak yönetilmektedir. 24 saat güvenlik görevlisi bulunmaktadır. Deprem dayanıklılık testi yapılmış ve Deprem dayanıklılık raporu alınmıştır. Bütün odalarda yangın alarm sistemi bulunmaktadır.

PERSONEL:

Yurt Müdürü; Hüseyin SARI ( Emekli Beden Eğitimi Öğretmeni ), baş aşçı, aşçı yardımcıları, kat görevlilerinden oluşur

YEMEKHANE:

Yurtta sabah kahvaltısı ve akşam yemeği olmak üzere iki öğün yemek verilmektedir. Sabah kahvaltısı 9-11 çeşit açık büfe yiyecekten oluşur. Akşam yemeği 4 çeşittir. Her iki öğünde de öğrencilerimiz istedikleri kadar yemek alabilir.

TEMİZLİK:

Hizmetliler tarafından her gün holler ,koridorlar ,tuvaletler ,banyolar ve diğer kullanılan ortak salonlar temizlenmektedir. Öğrencilerimize verilen uyku setleri üçüncü hafta temizleri ile değiştirilir. Öğrencilerimiz odalarını elektrik süpürgelerini alarak istedikleri zaman temizleyebilir.

Öğrencilere ait kişisel çamaşırlar çamaşır makinelerinde ücretsiz olarak temizlenir. Öğrenciler matik ve yumuşatıcı gibi temizlik maddelerini kendileri getirirler. Ütü odasından ücretsiz olarak yararlanabilirler.

ULAŞIM:

Yurdun konumu nedeniyle hem şehre hem üniversiteye hem de terminale ulaşımı çok kolay ve aynı zaman da sorunsuzdur.Her sabah yurt önünden ücretsiz servis kalkmaktadır. Servis saatlerimiz ;

YURTTAN KALKIŞ   ÜNİVERSİTEDEN KALKIŞ

08.15
09.45                                    10.30
12.00                                    12.30
14.00                                    14.45
16.00                                    17.00
20.00                                    20.30
21.50                                    22.10

         Şehir merkezine gitmek isteyen öğrenciler yurdun önünden her altı dakikada bir geçen 6F, B4, B6, B7 nolu otobüsleri, Uludağ Üniversitesine gidiş ve gelişlerde ise B24, B44 otobüslerini kullanabilirler. Yurdumuzun şehirler arası otogar (terminal) ile arasındaki ulaşımınıda 92 nolu otobüsler sağlamaktadır.

ÇALIŞMA SALONU:

Öğrencilerimizin rahat ve sakin bir ortamda ders çalışabilmeleri için özel çalışma salonumuz  bulunmaktadır.Salonumuz 24 saat açıktır ve öğrencilerimiz istedikleri saatte ders çalışabilirler.

ETKİNLİKLER:

Yurdumuzda öğrencilerimizi motive amaçlı piknik ve mangal partileri, yıl başı ve yıl sonunda canlı müzik eşliğinde eğlenceler düzenlemekteyiz.

2 Yorum

  • Eda - 12 Mart 2019 at 21:51 - Cevapla

    Fiyatı ne kadar acaba

  • Oya özdemir - 3 Eylül 2019 at 11:15 - Cevapla

    Fiyat alabilir miyiz

Yorum alanı