Anasayfa > İzmir > > Buca Sultanahmet Öğrenci Yurtları

Buca Sultanahmet Öğrenci Yurtları

Buca Sultanahmet Öğrenci Yurtları

Sultanahmet Kız & Erkek Öğrenci Yurdu, ünlü oyuncu Ekin Türkmen ve kardeşi Esin Türkmen kardeşlerin vefat eden babannesi ve dedesine ithafen Buca’da açılmıştır. 150 öğrenci kapasiteli iki farklı binada hizmet veren öğrenci yurdunda profesyonel aşçı, temizlik görevlisi, güvenlik personeli ve uzman yönetim kadrosu bulunmaktadır.

Buca özel öğrenci yurtları arasında  “model yurt” olma amacı taşıyan Sultanahmet öğrenci yurdunda odalar 1 ve 2 kişiliktir. Yurtta her odada banyo bulunmaktadır. Her iki blokta da öğrencilerin spor yapabileceği geniş bir spor salonu yer almaktadır.

Dokuz Eylül Üniversitesi Dokuz Çeşmeler kampüsü ile Tınaztepe kampüsüne yürüme mesafesinde olan yurtta kalan öğrencilere sabah kahvaltısı ve akşam yemeği olmak üzere iki öğün yemek verilmektedir. Yemeklerin tamamı yurt aşçıları tarafından özenle hazırlanmaktadır. Yurt yetkilisi Esin Türkmen’in gazeteye verdiği demeçte “Durumu iyi olmayan öğrencilerin de yurtta kalmaya hakkı var. Onlara uygun fiyat indirimi yapıyoruz. Şuan için sınırlı sayıda kontenjanımız var. Ancak her yıl bu sayısı artırmayı düşünüyoruz” dedi.

Yorum alanı