Anasayfa > İzmir > Erkek Öğrenci Yurtları > Buca Beyler Erkek Öğrenci Yurdu

Buca Beyler Erkek Öğrenci Yurdu

Buca Beyler Erkek Öğrenci Yurdu

10 yılı aşkın birikimiyle Buca’nın merkezinde hizmet veren Beyler Erkek Öğrenci Yurdu, Dokuz Eylül Üniversitesi Dokuz Çeşmeler Kampüsü ve Tınaztepe’ye 5 dakika, Eğitim Fakültesine ise 10 dakika yürüme mesafesindedir.

Değerli üniversiteliler, öğrencilik yaşamı boyunca önem vermeniz gereken bir çok konu olacaktır. Bunların başında kalacak yer, para, ders çalışma ortamı, ulaşım gibi konular sizler için büyük önem taşımaktadır. Bu sebeple kalacağınız yurdun tüm özelliklerini araştırın ve öyle kayıt olun.

Peki özel yurtlara kayıt olurken nelere dikkat etmeliyiz?
1- İlk önce beğendiğiniz yurdun yıllık oda ücretlerini iyice araştırmalısınız. Çünkü senelerce kalacağınız bir ortamda aile bütçenizin sarsılmasını istemezsiniz.
2- Yurt imkanları iyi olmalıdır. Isınma, internet, temizlik vb. olanakları lütfen iyi inceleyin.
3- Odada kalacak kişi sayısı çok olmamalıdır. 6 kişilik odaların ücretleri diğer oda ücretlerine göre çok az düşükse o yurtta kalmanızı tavsiye etmem. KYK yurtlarında da aynı imkanlar var çünkü.
4- Yemek! Bene en önemli konu yurt yemeklerinin güzel olmasıdır. Yurt tanıtımlarında açık büfe kahvaltı, doyurucu 4 öğün akşam yemeği gibi özellikler yazmakta ancak yurtlarda kalan öğrencilerin büyük çoğunluğu yurt yemeklerinden şikayet etmektedir. Ufak bir hesaplama yapalım. Yurt yemekleri yok veya çok kötü olduğu için gün içinde dışardan yemek zorundasınız. Kahvaltı, öğle ve akşam yemeği için minumum günlük 20 TL; aylık 600 TL para ödemek zorunda kalacaksınız.
5- Mümkünse yurttan üniversitenize yürüyerek gidip gelebilmelisiniz. Bu sayede her gün yol parası vermemiş olacaksınız.

Buca özel erkek öğrenci yurtları listesinde incelediğimiz Beyler erkek öğrenci yurdunun imkanları şu şekildedir;

  • Her Odada klima
  • Açık büfe kahvaltı ve akşam yemeği
  • 24 saat sıcak su ve yedek su deposu
  • Doğalgazlı merkezi ısıtma sistemi
  • ücretsiz çamaşır yıkama
  • 24 saat açık dinlenme salonu / çalışma odası
  • sınırsız internet

1 Yorum

  • Zeki - 19 Temmuz 2016 at 13:15 - Cevapla

    Bu yurtta kalıyorum uzun süredir. 4 arkadaş aynı odayı paylaşıyoruz. Üniversite hayatına dair unutamayacağım güzel anılarım var. 4 kafa dengi arkadaşın aynı odada kalması da bunda etkili olmuştur mutlaka.

Yorum alanı