Anasayfa > İzmir > Erkek Öğrenci Yurtları > Bornova EGEYURT Kız&Erkek Öğrenci Yurdu

Bornova EGEYURT Kız&Erkek Öğrenci Yurdu

Bornova EGEYURT Kız&Erkek Öğrenci Yurdu

Öğrenci odaklı yurt arama servisi olan yurt.unibilgi.net sitesi editörleri olarak Türkiye’deki tüm özel yurtları sizler için incelemekteyiz. İncelediğimiz yurtlar arasında hizmeti, konumu, imkanlarıyla bir adım öne çıkan yurtları da öğrencilere tavsiye etmekteyiz. Egeyurt kız ve erkek öğrenci yurdu bu anlamda Ege Üniversitesi veya yerleşkesi Bornova’da bulunan üniversitelerde okuyan öğrencilere tavsiye edebileceğimiz yurtlar arasındadır.

Temelden yurt projesi olarak inşa edilen Egeyurt, 2015 yılında eğitim camiasından çeşitli ortaklarla Forum Bornova’nın dibinde lüks binasında hizmete başlamıştır. Plus Holding iştiraki olan yurt Ege Üniversitesi kampüsü içerisinde 540 odadan oluşmaktadır. İki bloktan oluşan yurdun A bloğunda kız öğrenciler konaklarken B bloğu da erkek öğrencilere aittir.

LOKASYON
Yurtla ilgili tanıtımlara geçmeden önce yurdun lokasyonu hakkında bilgi vermek istiyorum. Bornova Egeyurt Öğrenci Yurdu Ege Üniversitesi kampüsü içinde yer almaktadır. Ayrıca İzmir’in en güzel alışveriş merkezlerinden biri olan Forum Bornova’nın hemen yanında bulunmaktadır. Bunun yanında Forum Bornova’dan kalkan dolmuşlarla Yaşar Üniversitesi Bornova kampüsüne de 5-10 dakika içinde ulaşmanız mümkün. Yurt binası altında kahveci, Şok market ve Gratis bulunmaktadır. Ayrıca canınız sıkıldığında 1 dakika yürüme mesafesinde bulunan Forum Bornova’da vakit geçirebilir, alışveriş yapabilirsiniz. Ege Üniversitesi, Türkiye’nin en büyük kampüslerinden birine sahiptir. Egeyurt Öğrenci Yurdu Ege Üniversitesi Hemşirelik, Tıp, Diş Hekimliği, Bilgisayar Mühendisliği ve İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesine 5 dakika yürüme mesafesindedir. Üniversitenin diğer kampüslerine de maksimum 20 dakika yürüyerek ulaşabilirsiniz. Egeyurt Bornova metro istasyonuna 10 dakika yürüme mesafesindedir.

ODALAR
Yurt odaları 1, 3 ve 5 kişiliktir. Göze hitap eden şık tasarımlı odalarda kartlı sistemli kapı, bazalı yataklar, TV ve uydu sistemi, telefon, klima, mini buzdolabı, kişiye özel kilitli gardırop bulunmaktadır. Duş ve WC oda içlerinde yer almaktadır.

YURT ÖZELLİKLERİ
* Bina özellikleri: Yangın algılama ve söndürme sistemi, deprem yönetmeliğine uygunluk raporu, jeneratörle beslenen asansörler, ısı yalıtım sistemi, çöp atma odaları
* Güvenlik: Özel güvenlik personeli, kamera kayıt sistemi, odalara kartlı giriş, yurda parmak izli giriş-çıkış sistemi, üniversite kampüsü içinde olduğu için ekstra güvenli bölge.
* Ulaşım: Ege Üniversitesinin tüm bölümlerine 2-20 dakika arası yürüme mesafesinde, metroya 10 dakika yürüme mesafesinde. Egeyurt bisiklet ile fakültenize gidebileceğiniz gibi yurdun ücretsiz servisiyle de fakültenize hızlıca gidebilirsiniz. (Servis durakları: Ziraat Fakültesi, Mühendislik Fakültesi, 1 No’lu Yemekhane, Eczacılık Fakültesi, Şelale, Diş Hekimliği Fakültesi) (Servisler 08.15 – 17.30 arası belli periyotlarda hareket etmektedir.)
* Kahvaltı: Hafta içi ve hafta sonu 07.00-10.00 saatleri arasında 12 çeşitten oluşan ücretsiz kahvaltı
* Veli bilgilendirme sistemi
* İnternet: Turkcell Superonline Metro Ethernet ile kullanım sınırı olmadan kesintisiz, güvenilir ve hızlı internet
* Çamaşırhane: Çamaşır yıkama ve kurutma işlemini çamaşırhaneden günün her saati yapabilirsiniz. Ütü kullanımı ücretsizdir.
* Diş hekimliği atölyesi: A ve B blokta bulunan atölye Diş hekimliği öğrencilerine muhteşem bir çalışma imkanı sağlamaktadır.
* Ücretsiz valiz odası

Bornova Egeyurt Özel Yurt Fiyatları
Değerli üniversiteliler! Kalmak istediğiniz yurdun fiyatları ne olursa olsun üniversiteye ulaşım, güvenlik, yemek, sosyal aktiviteler gibi kriterlere bakmalısınız. Örneğin Egeyurt’ta üniversiteye ulaşım için yürüme, ücretsiz servis ve bisiklet gibi üç farklı tercihiniz bulunmakta. Yani yol için ekstra ücret ödemenize gerek yoktur. Haftanın her günü ücretsiz kahvaltı hizmeti vardır. En önemlisi de güvenilir bir ortamda; üniversite içinde ve Forum Bornova’ya 1 dakika yürüme mesafesinde yer almaktadır. Muhteşem lokasyonuyla fayda maliyet analizi yaparak yurt fiyatının uygunluğunu öğrenebilirsiniz. 0232 342 44 00 numaralı telefondan Egeyurt yetkilisine ulaşarak 1, 3 ve 4 kişilik standart ve büyük odaların ücretlerini hemen öğrenin!

Yorum alanı