Anasayfa > Ankara > Kız Öğrenci Yurtları > Ankara Yurtpalas Kız Öğrenci Yurdu

Ankara Yurtpalas Kız Öğrenci Yurdu

Ankara Yurtpalas Kız Öğrenci Yurdu

Yurtpalas Kız Yurdu, Ankara’nın ulaşım kavşağı olarak bilinen Emek semtinde yer almaktadır. Bu sebeple Gazi, Ankara, ODTÜ, Hacettepe ve özel yurtlarda okuyan öğrenciler metro, otobüs, dolmuş veya üniversite servisleriyle kolayca fakültelerine ulaşabilirler. Ayrıca Emek mahallesinin nezih, güvenilir bir semt olduğunu belirtmekte fayda var. Sosyal ortam, banka, alışveriş merkezi vb. yerlere yakın bir konumdadır.

Yurt odaları 1 ve 2 kişiliktir. Tek kişilik 6, çift kişilik 24 olmak üzere yurt kapasitesi 54’tür. Odaların tamamında ortopedik yatak, gardrop, çalışma masası, masa lambası, kitaplık, telefon, televizyon bulunmaktadır. Oda zemini halı ile kaplıdır. Bütün katlarda sıcak-soğuk su sebili bulunmaktadır.

Yurtta 24 saat güvenlik personeli bulunmaktadır. Ayrıca öğrencilerin güvenliğini tam olarak sağlamak adına güvenlik kamerası da bulunmaktadır.

Öğrenciler yurt içerisinde bulunan kütüphaneden istekleri zaman faydalanabilirler. Ayrıca etüd odasında diledikleri zaman ders çalışabilirler.

Yurtta açık büfe sabah kahvaltısı ve akşam yemeği verilmektedir. Profesyonel aşçılar tarafından yapılan yemekler porselen tabakta servis edilmektedir.

* 24 saat sıcak su,
* Lüks banyo ve wc,
* Kalorifer ısınma,
* Yedek su deposu,
* Isı ve ses yalıtımı,
* Kablosuz internet yurdun diğer özellikleri arasındadır.

Ankara’da bulunan kız yurtları
arasında Yurtpalas Kız Öğrenci Yurdunu inceledik. Yurdun bulunduğu konumu merak ediyor olabilirsiniz. Sayfanın üst kısmında yer alan Google Street uygulamasıyla yurdun bulunduğu sokakta gezintiye çıkabilir ve çevre hakkında gözlem yapabilirsiniz.

Yorum alanı