Anasayfa > Ankara > Erkek Öğrenci Yurtları > Ankara Yurt Akademi Erkek Öğrenci Yurdu

Ankara Yurt Akademi Erkek Öğrenci Yurdu

Ankara Yurt Akademi Erkek Öğrenci Yurdu

Yurt Akademi Erkek Öğrenci Yurdu Ankara’nın en merkezi yeri olan Kızılay’da bulunmaktadır. Yurt hakkında bilgi vermeden önce sizlere Kızılay hakkında bilgi vermek istiyorum. Ankara’nın en eski yerleşim yerlerinden biri olan Kızılay, başkentin en kalabalık, en sosyal, en işlek, en merkezi noktasıdır. Bu sebeple şehirdeki ulaşım araçlarının büyük çoğunluğunun son durağı Kızılay olmaktadır. KPSS, ALES, YDS, TUS, DUS vb. kursların büyük çoğunluğu Kızılay’da bulunmaktadır. Bu sebeple de öğrencilerin günün büyük bir bölümünü burada geçirmektedir.

Kızılay’da bulunan erkek öğrenci yurtları arasında incelediğimiz Yurt Akademi Öğrenci Yurdu, Kocatepe Camisi karşısındaki Bardacık sokakta bulunmaktadır. Yurtta yalnızca üniversite öğrencileri barınmamaktadır. KPSS, Hakimlik, Kaymakamlık ve üst düzey sınavlara hazırlanan öğrenciler de yurtta kalabilmektedir. Bu sayede kursa giden öğrenciler hem yoldan hem de vakitten tasarruf etmektedirler.

Bunun yanında Kızılay’ın ulaşım merkezi olması üniversitelere ulaşımı da kolaylaştırmaktadır. Ankara Üniversitesi, ODTÜ, Hacettepe, Gazi, Bilkent, Çankaya, Atılım vb. tüm üniversitelere giden araçlar Kızılay’dan kalkmaktadır.

Yurt özellikleri
* 365 gün hizmet,
* İnternet,
* Bazalı, öğrenci ihtiyaçlarına uygun dizayn edilmiş odalar,
* Çalışma odaları,
* Yemekhane ve kafeterya,
* Merkezi konum,
* Güvenilir sokak,
* Kurslara birkaç dakika yürüme mesafesi,
* Sıcak su,
* Doğalgazlı ısınma

Yorum alanı