Anasayfa > Ankara > Kız Öğrenci Yurtları > Ankara Ankapol Kız Yurdu

Ankara Ankapol Kız Yurdu

Ankara Ankapol Kız Yurdu

Ankapol Kız Öğrenci Yurdu yenilenen yapısı, üniversitelere ve sosyal mekanlara yakın konumuyla Ankara’nın en gözde semti olan 7.cadde üzerinde bulunmaktadır. Değerli arkadaşlar yurt tercihi yaparken dikkat etmeniz gereken konuların başında fiyatla birlikte yemek, ulaşım ve güvenlik gelmelidir.

YURDUN LOKASYONU
Özel Ankapol Kız Öğrenci Yurdu lokasyon olarak Ankara’nın en merkezi yeri olan Bahçelievler’de bulunmakta. Bu özelliğiyle Gazi Üniversitesi merkez kampüs, İİBF, Hukuk, İletişim gibi fakültelere 10-20 dakika yürüyerek ulaşabilirsiniz. 7.cadde Ankara’nın sosyal mekanların yoğun olarak bulunduğu bir yer. Üniversite öğrencileri en çok 7.caddede vakit geçirmektedir. Ayrıca ulaşım problemi de bulunmamakta. 10 dakika mesafede Beşevler ve Milli Kütüphane metro istasyonları bulunmakta. Yurdun hemen önünden geçen dolmuşlarla Kızılay, Sıhhiye, Kurtuluş, Cebeci, Beşevler, Milli Kütüphane gibi yerlere kısa sürede ulaşabilirsiniz.

Üniversitelere uzaklık
* Gazi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesine 10 dakika yürüme mesafesi
* Gazi Üniversitesi Hukuk Fakültesine 10 dakika yürüme mesafesi
* Gazi Üniversitesi Merkez kampüse 15 dakika yürüme mesafesi
* Gazi Üniversitesi Mimarlık ve Mühendislik Fakültesine 20 dakika yürüme mesafesi
* Ankara Üniversitesi DTCF’ye dolmuş ile 10 dakika
* Ankara Üniversitesi Cebeci kampüsüne dolmuşla 15-20 dakika
* Hacettepe Üniversitesi, ODTÜ ve Bilkent’e 10 dakika Milli Kütüphane metro istasyonuna giderek ulaşabilirsiniz. Tahmini olarak üniversitelere yurttan çıktıktan sonra 30 dakika içinde ulaşabilirsiniz.
* Özel Üniversitelerin servisleriyse Milli Kütüphane’nin hemen önünden geçmekte. Milli kütüphane yurt arası mesafe yürüyerek 10 dakikadır.

YURTTA YEMEK
Kahvaltı, öğle ve akşam yemeği derken dışarda yemek yemeniz durumunda minimum 750 TL yemek gideriniz olacaktır. Ancak Ankapol kız yurdu, misafir öğrencilerine 15 çeşit kahvaltı ve 4-5 çeşit akşam yemeği sunmaktadır. Gün boyu sıcak içecek mevcuttur.

YURT ÜCRETLERİ
Ankara kız yurtları araması yapan üniversite öğrencileri için incelediğimiz Ankapol kız yurdu odaları 1-2 ve 4 kişiliktir. 2017 fiyatları her şey dahil aylık 750 TL’den başlamaktadır. Güncel yurt fiyatları için lütfen 0312 213 80 13 numaralı telefondan yurt yetkilisine ulaşınız.

YURT ODALARI
Yurt odaları 1-2-4 kişiliktir. Odalarda mini buzdolabı, klima, çalışma masası, ortopedik yatak, baza, televizyon, elbise dolabı, komidin bulunmaktadır.

YURT ÖZELLİKLERİ
* Hafta içi her gün oda ve banyo temizliği
* Haftalık nevresim değişimi
* Klimalı, klimasız oda seçenekleri
* Doğalgazlı ısınma ve sıcak su
* Sınırsız internet
* Etüd odası, dinlenme odası

Not: Sayfanın üst kısmında yer alan Google Street verileri geçmiş tarihli olduğu için farklı bir yurt görünmektedir. Ankapol kız yurdu yenilenmiş haliyle hizmete başlamıştır. 

Yorum alanı