Anasayfa > Afyon > Kız Öğrenci Yurtları > Afyon Bolvadin İffet Kız Yurdu

Afyon Bolvadin İffet Kız Yurdu

Afyon Bolvadin İffet Kız Yurdu

İffet Kız Yurdu, Afyon’un Bolvadin ilçesinde faaliyet gösteren MEB yönetmeliklerine uygun şekilde yönetilmektedir. Yurt, Özel Gökkuşağı Eğitim Kurumları tarafından kurulmuştur.

Yemek Hizmetleri

Sabah kahvaltısı, öğle ve akşam yemeği olmak üzere 3 öğün yemek imkanı sunulmaktadır. Yemekler self servis olup, porselen tabaklar kullanılmaktadır. Yemek listelerimiz yetişkin bir insanın bir öğünde alması gereken kalori miktarı göz önünde bulundurularak, öğrencilerin istekleri doğrultusunda hazırlanmaktadır. Mutfakta kullanılan sebze, meyve ve et ürünleri günlük alınıp, tüketilmektedir.

Çalışma ve Dinlenme Ortamları

Öğrencilerin sakin bir ortamda ders çalışabilmeleri için her öğrenciye ait çalışma masalarının bulunduğu etüt odaları mevcuttur.

Yurtta, öğrencilerin günün yorgunluğunu ve stresini atmaları için kantin ve dinlenme salonları bulunmaktadır.

Sosyal Aktiviteler

Öğrencilerin talepleri doğrultusunda şehir dışı geziler organize edilmektedir. Ayrıca sınav dönemlerinde motivasyonlarını artırıcı programlar dezenlenip streslerini atması yardımcı olunmaktadır.

Ayrıca haftasonları piknik, yurtta kalan öğrencilerin doğum günlerinin toplu olarak kutlanması gibi birlik ve kaynaşmayı arttırıcı faaliyetler düzenlenmektedir.

Temizlik

Temizlik haftanın 7 günü sabah saat 08.00 ile 17.00 arasında sürekli ve düzenli olarak kat görevlisi tarafından yerine getirilmektedir. Bu kapsamda; katlar, odalar, duş ve wcler ile ortak kullanımda bulunan tüm mekânlar kat görevlisi tarafından düzenli olarak temizlenmektedir.

 

Güvenlik

Özel İffet Yüksek Öğrenim Kız Öğrenci Yurdunda barınan öğrenciler ile personelin huzur ve güveninin sağlanması amacıyla yurtta 7 gün 24 saat bir idareci bulunmaktadır.

Öğrencilerin yurda giriş çıkışları kontrol edilip, gece 21:00 den itibaren gece sorumluları tarafından öğrencilerin imzalı yoklamaları alınmaktadır. Yurda öğrenci giriş çıkışları ve çevre güvenliği kamera güvenlik sistemi ile görevliler tarafından takip edilip, kayıt altına alınmaktadır.

Diğer

Öğrenciler kişisel çamaşırlarını yıkama, kurutma ve ütüleme imkanlarına sahiptir.

Merkezi Isıtma sistemi ile kışın da sıcak bir çalışma ortamı sağlanmaktadır.

ODALAR

Yurt odaları 4-6 kişilik ranza tip yataklıdır.
Her odada öğrencilere özel elbise ve eşya dolapları bulunmaktadır.
Kaloriferli ısınma
Parke döşemeler ve ısı cam
Ortopedik yataklar

Üniversite yurttan 30-40 dakika yürüme mesafesindedir. Ayrıca yurt önünden kalkan dolmuşla 10 dakikada kampüse varabilirsiniz.

Yorum alanı