Samsun

kiz-yurtlari erkek-yurtlari

Karadeniz’in en büyük şehri olan Samsun’da resmi kayıtlara göre 60 bine yakın üniversite öğrencisi bulunmaktadır. Gerek tarihi önemi gerekse liman kenti olma özelliği sebebiyle Samsun ülkemizin en çok büyüme gösteren şehirleri arasındadır. Samsun’da iki üniversite bulunmakta.

Samsun’da Üniversitelere Yakın Özel Yurtlar

Ondokuz Mayıs Üniversitesi, kısa adı OMÜ 1975 yılında kurulan ülkemizin en önemli üniversiteleri arasında yer almakta. Üniversitenin merkezi yerleşkesi Atakum ilçesindedir. “Öğrenci odaklı yurt arama sitesi” olan Yurt Rehberi’nde üniversiteye yakınlık kriterlerine göre arama yapabilirsiniz.

Samsun Üniversitesi, kısa adı SAMÜ 2008 yılında kurulan devlet üniversitesidir. Samsun Üniversitesi, OMÜ’nün bazı fakülte ve Yüksekokullarının devriyle Samsun’un ikinci üniversitesi olarak kurulmuştur.

Yurt Rehberi olarak Samsun’da bulunan özel erkek & kız yurtları ile apartları inceleyerek sizlere liste halinde sunduk. Samsun özel kız yurtları araması yaparak şehirde bulunan tüm kız yurtları listesine ulaşabilirsiniz. Üniversitede öğrenim gören erkek öğrencileri de unutmadık. Samsun özel erkek öğrenci yurtları araması yaparak şehirdeki erkek yurtları listesini tek sayfa halinde görebilmeniz mümkün.

Samsun’da özel yurt seçimi yaparken nelere dikkat etmelisiniz?

  • Ailelerin gözleri arkada kalmayacak güvenli bir yurt seçimi yapmalısınız.
  • Listede bulunan yurtları tek tek arayarak size en uygun fiyatlı yurdu seçmelisiniz.
  • “Kalacağım yurdun odasındaki eşyalar göze hitap etmeli” diyorsanız yurt sayfalarında oda görsellerine bakabilirsiniz.
  • Merkeze ve ulaşım araçları duraklarına yakın yurt seçimi yaparak zamandan tasarruf yapabilirsiniz.

Yorum alanı