Çorum

kiz-yurtlari erkek-yurtlari
Çorum Hitit Üniversitesinde okuyan kız ve erkek öğrencilerin barınma ihtiyacını çözmek adına ücretsiz sanal rehberlik etmekteyiz. Yurt rehberi editörleri olarak Çorum ve Sungurlu’da bulunan özel kız yurdu, apart ve pansiyonların tamamını liste halinde sizlere sunduk. Tabi ki özel yurtlar dışında da alternatif barınma seçeneklerine sahipsiniz. Bunlar öğrenci evi ve KYK yurtlarıdır. Üniversite yaşantınızda başarılar diliyoruz.

Öğrenci evi
En rahat barınma alternatifinin öğrenci evi olduğu düşünülmektedir. Kendine ait odanın olması, istediğin yemeği yapabilme özgürlüğü, giriş-çıkış saatlerinin olmaması gibi avantajları bulunsa da depozito, emlakçı komisyonu, kira, ev eşyası, yemek, bulaşık, faturalar (elektrik, su, doğalgaz, internet) maddi olarak öğrencilere büyük yük yüklemektedir.

KYK yurtları
Maddi olarak en uygun barınma tercihidir. Yurt ücretinin çok ucuz olmasının yanında öğrencilere verilen günlük yemek yardımı oda ücretini bedavaya getirmektedir. Kahvaltı ve akşam yemeği çıkmaktadır. KYK’nın Gençlik ve Spor Bakanlığına bağlanmasıyla birlikte KYK yurtlarının çığır açtığını söyleyebiliriz. Her odada buzdolabının olması, parmak izli giriş sistemi, internetin getirilmesi ve oda özelliklerinin geliştirilmesi KYK yurtlarının kalınabilirliğini artırmıştır. Bunun yanında odalarda kalan kişi sayısının 4-6 arasında olması, yemeklerin istenilen seviyede olmaması KYK yurtlarının dezavantajlarındandır. Tabi KYK’nın en büyük dezavantajı kontenjan eksikliğidir. Başvuru yapanların yalnızca bir kısmı yurtlara kayıt olabilmektedir.

Özel yurtlar
Özellikle kız öğrenciler için özel yurtları tavsiye edebiliriz. Güvenlik, fatura, yemek-bulaşık, ısınma gibi sorunların olmaması özel yurtları cazip kılmaktadır. Genellikle özel yurtlarda odalar 1-2-3-4 ve 5 kişiliktir. Odada kalan kişi sayısı arttıkça oda ücreti de önemli derecede azalmaktadır. Yurt rehberi sitenin açılma amacı üniversite öğrenci ve ailelerini sokak sokak yurt arama derdinden kurtarmaktır.

Çorum özel kız yurtları ile Çorum erkek öğrenci yurtları bağlantılarına tıklayarak şehirde bulunan özel yurt, konuk evi, apart ve pansiyonların tamamını liste halinde görebilirsiniz.

Yurt rehberi ile
* Google street uygulamasıyla yurdun bulunduğu sokakta gezintiye çıkabilir
* Galeri sekmesinden yurt ve oda resimlerini görebilir,
* İletişim sekmesinden telefon, site ve adres bilgilerini öğrenebilir,
* Açıklama kısmından yurt hizmetlerine ve üniversitelere ulaşım bilgilerine ulaşabilirsiniz.


4 Yorum

 • sümeyye - 3 Temmuz 2017 at 07:16 - Cevapla

  Çorum’da tek kişilik kız öğrenci apart fiyatları ne kadar acaba? Yurtta kalmak istemiyorum. Bir de faturalar bize mi ait oluyor apartta

 • Hitit - 7 Mayıs 2018 at 12:36 - Cevapla

  Çorum’da üniversiteye yakın yurt ararken karşılaştım sitenizle. Çok teşekkürler.

 • Selin - 22 Mayıs 2018 at 15:35 - Cevapla

  Teşekkürler. Çorum’da üniversiteye yakın özel yurtları sitenizden inceleme fırsatı buldum. Google street çok başarılı olmuş. Emeğinize sağlık.

 • Altın - 27 Nisan 2019 at 05:18 - Cevapla

  Teşekkürler.Çorum’da Hitit Üniversitesine yakın özel yurt ararken çok işime yaradı siteniz.

Yorum alanı