Yurt Gönder

Yurt & Pansiyonunuzun sitemize eklenmesi için oda özellikleri, bina özellikleri, adres, telefon, web site bilgilerini içeren tanıtım yazısını bilgi@unibilgi.net e-posta adresine göndermeniz yeterlidir. Bu işlem tamamen ücretsizdir!

Üniversite yurt rehberi nedir?

Üniversite öğrencilerinin en büyük sorunu barınmadır. Özellikle şehir dışında üniversite kazanan öğrenciler ev, devlet yurdu, apart ve özel yurtların birini tercih etmek zorundadır. Bu noktada sizlere birkaç öğütte bulunmak istiyoruz;

* Üniversiteyi kazandıktan sonra kesinlikle KYK yurtlarına başvurun. Özel yurtlarda olan birçok imkan devlet yurtlarında da bulunmaktadır. Üstelik KYK yurtlarının aylık kira ücreti çok uygundur.

* Eve çıkmak gibi bir tercihiniz daha var. Ancak evin elektrik, su, doğalgaz, yemek, kira, internet gibi ekstra maddi külfetleri olacağını unutmayın.

* Özel yurtları da bir konuda eleştirmek istiyorum. Yurt ücretleri ülkemiz şartlarında normal gelirli bir ailenin ödeyemeceği cinsten. Ancak KYK yurtlarının kontenjan yetersizliği nedeniyle öğrencilerin barınma konusunda daha iyi bir tercih şansı kalmamaktadır.

Üniversite Yurt Rehberi sitesi özel yurt & apartları şehir ve üniversiteye yakınlık bazlı sıralayan internet sitesidir. Öğrenciler okudukları üniversiteye yakın yurtları sıralayabilir ve yurtlar hakkında detaylı bilgiye ulaşabilirler.